Jei Džo Baidenas (Joe Biden) surengtų vakarėlį, ir niekas į jį neatvyktų? O būtent taip yra Ukrainoje, kur atkaklus Rusijos puolimas kažkaip koreliuoja su Baideno įsitikinimu, kad ant kortos pastatyta pasaulinė hegemonija, ir kad jo karas mažai kainuoja.
Tuo tarpu karas tęsiasi keturis mėnesius, o Baidenas jau paskelbė apie naują 1,2 mlrd. pagalbos Ukrainai paketą po jau skirtų 40 milijardų.
Gandai apie Rusijos kariuomenės žlugimą buvo gerokai perdėti. Tiesa, Ukraina teigia, kad sunaikino tiek daug rusų kareivių ir technikos, kiek kituose konfliktuose sunaikinama per kelerius metus (arba du dešimtmečius, kaip JAV ir Afganistano atveju).
Tačiau nepaisant visų pasakojimų apie narsias snaiperes ir „Kijevo vaiduoklį“, tik didžiulės ginklų siuntos, pirmiausia iš JAV, apribojo Rusijos pažangą rytine šalies dalimi.
Mūšį turėjo turėjo laimėti sankcijos, kurios turėjo priversti Rusiją pasitraukti dėl savo ekonomikos, o gal ir paties Putino režimo žlugimo rizikos.
Problema ta, kad to ne tik neatsitiko, bet sankcijos iš tikrųjų padėjo Rusijai.
Nors dėl Amerikos sankcijų Rusijos energijos šaltinių eksportas sumažėjo, dėl tiekimo trūkumo kylančios kainos panaikino sankcijų poveikį.
Šiemet Rusijos eksporto kainos buvo vidutiniškai apie 60 procentų didesnės nei pernai, o tai lėmė paprasta pasiūla ir paklausa.
ES sumažino tiesioginį Rusijos žalios naftos importą 18 proc., tačiau Rusijos reeksportuotojų Indijos ir Jungtinių Arabų Emyratų dėka bendros Rusijos naftos eksporto apimtys nepakito.
Kinija, kaip didžiausia Rusijos energijos šaltinių pirkėja, taip pat padėjo kompensuoti ES trūkumą, nors ji importuoja daugiau vidaus vartojimui, o ne reeksportui į pasaulinę rinką. Japonija tapo didžiausia nesankcionuotos Rusijos anglies importuotoja.
Negana to, Rusijai padėjo net pačios JAV, pirkdamos nesankcionuotus, labai rafinuotus naftos produktus iš Nyderlandų ir Indijos, kurie bent iš dalies buvo pagaminti iš Rusijos žaliavos.
Rusija įrodė, kad gali žaisti ir puolime, 60 procentų sumažindama gamtinių dujų srautą į Vakarų Europą, teisindama tai techniniais sunkumais. Vokietija teisingai suprato naujausią dujų tiekimo apribojimą kaip politinį žingsnį.
„Rusijos skelbiama priežastis mažinti dujų tiekimą yra tik pretekstas. Akivaizdu, kad jų strategija yra padidinti kainas“, - sakė Vokietijos vicekancleris. Atrodo, vargšą Džo visur persekioja nesėkmės. Gal laikas atimti dar vieną megajachtą, kad parodytume Putinui, kas yra viršininkas?
Kur yra Baideno sąjungininkai? ES ir Japonija gražiai kalba, tačiau jas varžo jų pačių energijos poreikiai. Šį mėnesį Džo Baidenas keliauja į Saudo Arabiją, kad mainais į Amerikos savigarbos likučius išsiderėtų truputį naftos.
Net balsuojant dėl simbolinės rezoliucijos Jungtinėse Tautose, kurioje buvo reikalaujama, kad Rusija pasitrauktų iš Ukrainos, susilaikė 35 šalys, įskaitant didžiąją Afrikos dalį. Afrikos Sąjungos vadovas aiškiai paragino atšaukti sankcijas Rusijai.
Brazilija ir Meksika atsisako pasmerkti Rusiją. Kinija nesikiša. Amerika yra beveik viena, teigdama, kad liberaliai pasaulio tvarkai gresia pavojus. Ar negali būti taip, kad kitos tautos mato tiek mažai naudos iš tos tvarkos, kad joms negaila matyti, kaip ji nueina?
Šaltinis: theamericanconservative.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]