Pasaulio banko ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) atstovai, susitikę Vašingtone, aptarė Jungtinės Karalystės galimą išėjimą iš ES („Brexit“).
TVF vadovė Kristin Liagard (Christine Lagarde) pareiškė: „Mes manoma, kad „Brexit“ rimtai gresia tarptautinei raidai. Santuoka su ES buvo ilga, asmeniškai tikiuosi, kad ji nesibaigs. (Jungtinė Karalystė ES priklauso nuo 1973 m. sausio 1 d.; jos gyventojai sudaro apie 13 proc. ES gyventojų – red. past.).“
Pasaulio banko prezidentas Džimas Jongas Kimas (Jim Yong Kim) sakė: „Spręsti turi britų rinkėjai.“
Tuo metu prieš „Brexit“ ketinama paskelbti Irako karo tyrimo (vadinamojo „Chilcot Inquiry“) galutines išvadas, kurios turėjo būti skelbiamos prieš kelerius metus, bet vis atidėliota. 2 mln. žodžių dokumentas gali būti svarus argumentas vienai iš „Brexit“ pusių.
„Chilcot Inquiry“, atskleisiantis apie 150 aukštų pareigūnų, slėpusių tikrąsias karo Irake priežastis, pavardes, kaip teigia žvalgybos šaltiniai, yra galingas ginklas, todėl britų žvalgyba stengiasi, kad iki birželio 23 d. šis dokumentas nebūtų paviešintas. Manoma, kad itin daug klius tuometiniam britų armijos vadui generolui Maikui Džeksonui (Mike Jackson), taip pat karinių operacijų vadui generolui Nikolui Hautonui (Nicholas Houghton), kuris yra aukščiausio rango asmuo britų karinėje struktūroje.
Šaltinis: euronews.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]