Psichotroninis ginklas nėra jokia mistika. Tai jau gana senas išradimas, naudojamas tais atvejais, kai reikia veikti nematomu būdu ir paveikti didelius žmonių kiekius.
1999 m. Kembridžo universiteto mokslininkai paskelbė apie akustinę patranką, kuri gali nužudyti žmogų, privesti prie savižudybės, kelti jam paniką, išvesti iš proto. Tokius ginklus turi JAV, Rusija, Jungtinė Karalystė, Izraelis ir kitos valstybės.
2006 m. FSO (Federalinės apsaugos tarnyba) generolas majoras Borisas Ratnikovas, anksčiau dirbęs KGB, laikraščiui Rossijskaja gazeta pasakojo, kad dar Tarybų Sąjungos laikais egzistavo psichotroninis ginklas. Jo teigimu, apie 1985 m. visame pasaulyje išsivysčiusios šalys kūrė psichogeneratorius, kurie galėtų veikti žmogaus psichiką per atstumą, buvo atliekami rimti moksliniai eksperimentai. Tarybų Sąjungoje psichotroninį ginklą tyrė apie 50 mokslo institutų, tam skirti šimtai milijonų rublių. Pasak generolo majoro, rezultatai nepateisino lūkesčių, nors pažengta labai toli. 1990-ųjų pradžioje jis teigė susitikęs su vienu ypatingu CŽV darbuotoju, kuris pareiškė, kad viską žinąs apie mūsų atominius povandeninius laivus, o jam buvo pasakyta tik tai, ką žino JAV prezidentas. Abiejų šalių informacija pasitvirtino. Tuomet sutarta apsikeitinėti naudinga informacija psichotroninio ginklo srityje. Vėliau, pasak B. Ratnikovo, šie kontaktai nutrūko.
Paklaustas, ar nemanipuliavo Rusijos prezidento Boriso Jelcino sąmone, B. Ratnikovas tai paneigė. Pasak jo, psichotroninis ginklas tikrai bent jau buvo. Ar tebėra, generolas majoras to nepasakė, tik įspėjo, kad juo naudotis labai pavojinga, nes net tas, kas juo manipuliuoja, gali netekti sveikatos ir gyvybės.
Psichotroninį ginklą buvo išpranašavę rašytojai fantastai dar 1926 ir kiek vėlesniais metais.
Žodis psichotronika buvo sukurtas 1967 m. Suvereniojo Maltos ordino, veikiančio nuo 1099 m. (po keliolikos metų atsirado panašus į jį Tamplierių ordinas, taip pat veikiantis iki šiol), nario, čekų fiziko, dr. Zdeneko Rejdako (Zdeněk Rejdák), kalbėjusio apie parapsichologų tyrimus. 1973 m. jis organizavo pirmąją tarptautinę psichotronikos konferenciją, įkūrė Tarptautinę psichotroninių tyrimų asociaciją (IAPR).
Šaltojo karo metais, 1970-aisiais psichotroninis ginklas imtas gaminti, nors iki šiol dažniausiai lieka paslaptimi, sąmokslo teorija. Mokslininkų bendruomenė psichotroninį ginklą vadina neegzistuojančiu dalyku.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]