Baltarusijoje sulaikius opozicijos aktyvistus, tarp kurių buvo Sergejus Tichanovskis, Briuselis grasina Minskui naujomis sankcijomis.
Iš tikro nuo 2019 m. pabaigos ES ir Baltarusijos santykiai gerokai atšilo, o nuo liepos 1-osios įsigalios ES ir Baltarusijos susitarimas dėl supaprastintos vizų išdavimo tvarkos.
Tuo pat metu pastaruoju metu iš Briuselio vis pasigirsta griežtų pareiškimų dėl opozicijos aktyvistų persekiojimo Baltarusijoje, ypač akcentuojant verslininką, blogerį S. Tichanovskį (Сяргей Ціханоўскі), gegužę paskelbusį, kad dalyvaus prezidento rinkimuose, kurie vyks rugpjūčio 9 d. Populiarus blogeris buvo sulaikytas, vėliau paleistas. Jo namuose atlikus kratą, rasta 900 tūkst. JAV dolerių.
ES atstovų teigimu, nuo artėjančių Baltarusijos prezidento rinkimų priklauso tolesni šios šalies ir ES santykiai.
Šiuo metu ES yra įvedusi sankcijas Baltarusijai: embargą ginklams ir technikai, taip pat keturiems Baltarusijos piliečiams užšaldyti ES esantys aktyvai. Sankcijos įvestos 2004 m. po to, kai be žinios dingo kai kurie Minsko kritikai. 2011 m. dėl apverktinos žmogaus teisių padėties Baltarusijai įvestos papildomos sankcijos. Tačiau 2016 m. ES nuėmė sankcijas nuo 170 Baltarusijos valdininkų, prezidento Aleksandro Lukašenkos ir trijų šalies kompanijų.
Briuselio analizių centras CEPS tvirtina, kad ES būtų labai laiminga, jei Baltarusija taptų europietiškesne, tačiau skubėti nedera, kad Maskva nesurengtų pučo.
Liepą Baltarusijoje pradės veikti Astravo AE, kurios kokybę teigiamai įvertino visos tarptautinės organizacijos, atsakingos už atominės energetikos saugumą.
Šaltiniai: euronews.com, dw.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]