Nepriklausomas Žmonių partijos portalas pateikė informacijos iš kurios matosi, kad paskutiniajam Europos diktatoriui Aleksandrui Lukašenkai ateina galas.
„Ne vienus metus tarp Europos sąjungos ir Maskvos besiblaškęs Aliaksandras Lukašenka šalį valdo nuo 1994-ųjų ir nevengia aikštingų išstojimų, bandymų kritikuoti Kremlių ar nesutikti su Rusijos sprendimais. Juo labiau, kad dar 1999 metų sąjunginės Rusijos ir Baltarusijos valstybės projektas numatė bendrą valiutą, teismus, pasienio tarnybą – tai nebuvo pasiekta. Tačiau panašu, kad tam ateina galas. Gruodžio 8-ąją, bendros valstybės 20-mečio proga A. Lukašenka pasirašys naują sutartį – šusnį dokumentų su Vladimiru Putinu. Ir nors dar esama nemažai neskelbtinų bei iki galo nesutartų detalių, numatytas integracijos projektas ekonomiškai silpnesniam Minskui gali reikšti savarankiškumo pabaigą“, - skelbiama analitinėje analizėje „Įspėja dėl Kremliaus plano Baltarusijai: tai okupacija kitais metodais, o pasekmes pajus ir Lietuva“.
Informuojama, kad „Rusija ir Baltarusija nuo 2021 m. jau nuo turės bendras muitų, užsienio prekybos taisykles, bankų priežiūros mechanizmą, vieningai bus reguliuojamos naftos, dujų, elektros rinkos“.
Visa nepriklausoma Lietuvos žiniasklaida daugelį metų pabrėžė, kad A. Lukašėnka – tai paskutinis Europos diktatorius. |
Skelbiama, kad „galimai esama ir slaptųjų protokolų, o ir be jų faktiškai tai reikš Baltarusijos, kaip nepriklausomos valstybės pabaigą“.
Taip pat atskleidžiama, kad „Putinas seka Stalino pėdomis“.
Vytauto Didžiojo universiteto profesoriaus Gintautas Mažeikis papasakojo, kad faktinis Baltarusijos prijungimas prie Rusijos turės katastrofiškų pasekmių Lietuvai: ekonominių, saugumo, susisiekimo, galiausiai – politinių.
Tačiau profesorius paragino nenuleisti ir paaiškino, kaip reikėtų padėti baltarusiams ir paskutiniajam Europos diktatoriui.
„Pirmiausiai – padėti stiprinti jų patriotizmą, kartu prisiminti XIX a. sukilimus prieš Maskvą, o taip pat – stiprinti Baltarusijos opoziciją, bet kartu ir įtraukti A. Lukašenkos administraciją į įvairias derybas ES ir Lietuvoje. Svarbiausia – praktiški ir realūs pasiūlymai“, - minimi išsigelbėjimo receptai publikuojamoje analizėje.