Rugpjūčio 2 d. Lietuvos teritoriniuose vandenyse Baltijos jūroje tarptautinių pratybų „Baltic Bikini 2016“ metu Lietuvos, Latvijos ir Estijos karinių oro pajėgų kariai atliko pirmąją išgyvenimo jūroje treniruotę. Baltijos jūroje pratybose dalyvaujantys orlaivių įgulos nariai savo jėgomis ir turimomis gelbėjimosi priemonėmis turi išnerti iš imitacinės orlaivio kabinos, nugabentos apie 10 km nuo kranto ir panardintos į maždaug 2 metrų gylį. Pratybų dalyviai išsilaisvinę iš imitacinės kabinos, naudodami gelbėjimo priemones ir išsilaikydami jūros paviršiuje, turi sulaukti jiems į pagalbą siunčiamų Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnių.
Tarptautinėse išgyvenimo jūroje pratybose „Baltic Bikini 2016“ dalyvauja apie 100 Baltijos šalių karinių oro pajėgų karių- lakūnų, borto technikų, operatorių ir karo medicinos gydytojų, taip pat Lietuvos kariuomenės sraigtasparniai AS365N3+ „Dauphin“, Mi-8T ir Karinių jūrų pajėgų patrulinis laivas P11 „Žemaitis“.
Pirmieji „Baltic Bikini“ mokymai buvo surengti Danijoje pagal bendrą Baltijos šalių ir Danijos projektą. Pagal 1999 m. pradėtą projektą, Danija Lietuvos kariuomenei neatlygintinai perdavė įvairios gelbėjimo įrangos, parengė įgulas gelbėjimo darbams vykdyti, išsigelbėjimo instruktorius.
Nuo 2004 m. išgyvenimo jūroje mokymus Baltijos šalys pradėjo organizuoti savarankiškai. Pratybos kasmet rotacijos principu organizuojamos vienoje iš trijų Baltijos valstybių, šiais metais pratybas rengia Lietuvos karinės oro pajėgos.
Šaltinis: kam.lt
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]