Graikijos, Kipro ir Ispanijos bankų gelbėjimas kainuos Europos mokesčių mokėtojams 90 mlrd. eurų. Iš šios sumos 35 mlrd. eurų buvo galima išgelbėti, jeigu skirstant pagalbą nebūtų padaryta klaidų, rašo vokiečių laikraštis „Süddeutsche Zeitung". Pasak leidinio, studijų institutas „Finpolconsult“ nurodo, kad daugelis investuotojų pasinaudojo politikų lėtumu ir atsiėmė pinigus iš bankų.
Pavyzdžiui, Ispanijos banke „Bankia“ „dingo" 2 mlrd. eurų; ir šią sumą turėjo kompensuoti mokesčių mokėtojai. Iš Graikijos bankų buvo atsiimta 1,3 mlrd. eurų.
Komentuodamas paskelbtus duomenis, finansų ekspertas Gerhardas Schickas sakė, kad kanclerės Angelos Merkel krizės įveikimo politika buvo gera bankininkams ir bloga mokesčių mokėtojams.
Savo ruožtu instituto „Finpolconsult“ ekspertas Hansas Joachimas Dubelis mano, kad ateityje finansinių institucijų gelbėjimo procesas pirmiausia turi pritraukti investuotojus ir tik paskui – mokesčių mokėtojų pinigus. ES šalys turi aiškiai apibrėžti seką, kuria lėšos turi būti naudojamos bankams gelbėti, sakė jis.
![](/static/img/logo_bottom.png)