Du didžiausi Lietuvoje veikiantys skandinavų bankai – SEB ir „Swedbank“ – Lietuvoje per praėjusius metus sumokėjo vos 3 tūkstančius litų pelno mokesčio, nors patys uždirbo šimtus milijonų litų pelno.
Tokius duomenis, gautus iš Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI), pateikia Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Bronius Bradauskas.
Bankų atstovai aiškina, kad visi mokesčiai yra sumokami, tik bankai juos esą skaičiuoja naudodamiesi specialia metodika.
Pasak B. Bradausko, tokį, kokį priklauso, pelno mokestį yra sumokėjęs vienintelis bankas „Nordea“ – apytiksliai 11 milijonų litų, o kitų bankų sumokėtas pelno mokestis siekia vos kelias dešimtis tūkstančių arba dar mažiau, rašo portalas 15min.lt.
„Išeina, kad didieji bankai Lietuvoje dirba nuostolingai, kai vien tik už konvertavimą iš Lietuvos bankai išveža apie 120 milijonų litų, jau nekalbant apie tas sumas, kurios surenkamos iš įmokų už komunalinius mokesčius ar po 40–50 litų už tarptautinius pervedimus. Jie kažkur po pusę milijardo litų išveža iš Lietuvos“, – skaičiuoja B. Bradauskas.
Esą gegužės viduryje Seimas kartu su Lietuvos banku ir VMI ketina nagrinėti šį klausimą ir „žiūrėti, kur pakastas šuo“.
SEB banko tinklalapyje skelbiama, kad, preliminariais duomenimis, 2012 metais SEB bankas uždirbo 126,3 milijono litų, o bendrovė SEB banko grupė – 86,3 milijono litų neaudituoto grynojo pelno.
„Swedbank“ Lietuvoje per 2012 metus uždirbo 367 milijonus litų grynojo pelno, 2011 metais metinis pelnas siekė 590 milijonų litų.
Pelno mokesčio tarifas Lietuvoje yra 15%.
Pasak VMI atstovo Dariaus Butos, bankai galėjo mažiau mokesčių sumokėti dėl atidėjinių.
“Žinių radijo”, 15min.lt, ekspertai.eu inf.