Gerovės valstybės kūrėjas Gitanas Nausėda su Belgijos Karaliumi Pilypu dalyvavo Vilniaus rotušėje vykstančiame Lietuvos ir Belgijos ekonomikos forume.
„Lietuva didžiuojasi atvira ir į eksportą orientuota ekonomika, remiasi savo veržlumu, lankstumu, intelektualiniu smalsumu, sąžiningumu ir svetingumu. Daugelį šių savybių galima atpažinti net seniausiuose mūsų istorijos šaltiniuose“, - papasakojo G. Nausėda.
Valstybės lyderis pažymėjo, jog Lietuva gali pasigirti savo ekonominės sėkmės istorija. Jo teigimu, „Lietuvos BVP vienam gyventojui auga fenomenaliu tempu, tarp Europos Sąjungos valstybių atsiliekama tik nuo Airijos“.
„Sukūrėme stiprų diversifikuotą gamybos sektorių. Mūsų novatoriški ir aukštųjų technologijų sektoriai, tokie kaip gyvybės mokslai, lazeriai ir finansinės technologijos, yra tarp bendro postūmio lyderių. Nenutrūkstamai gamybai svarbūs stabilūs energijos šaltiniai. Per pastarąjį dešimtmetį įgyvendinome didžiulius elektros ir dujų infrastruktūros investicinius projektus, įskaitant itin svarbų SGD terminalą. Mūsų energetikos sektorių papildo augantys nauji saulės ir vėjo energijos parkai, ruošiamės statyti vieną pirmųjų jūros vėjo energijos parkų Baltijos jūroje“, – vardijo Prezidentas.
Šalies vadovas pažymėjo, kad Lietuvos energetikos strategija pasiteisino: šių metų balandį Lietuva tapo pirmąja ES šalimi, kuri visiškai atsikratė Rusijos energijos importo.
Susiję:
Antiteroristinėje Lietuvoje ir antiteroristinėje Estijoje infliacija išlieka didžiausia Europoje
Lietuva sėkmingai pasiskolino dar 1,2 mlrd. eurų
Dar vienas Gerovės valstybės įrodymas
Lietuvos žmonės gali būti ramūs: jau yra planas, kaip jiems padėti
Lietuvos finansų specialistai siūlo išgyvenimo receptus sunkiai prasimaitinantiems
Lietuvos piliečiai informuoti: gyvenimas gerėjo ir toliau gerės
TVF blogina ateinančių metų perspektyvas (Dubnikovas po 10 metų prognozuoja šviesią ateitį)
Seimo patvirtintas 2022 m. biudžetas – tai visos Lietuvos, kiekvieno gyventojo pergalė
Milijardų lietus virš Lietuvos, leidžia visiems jaustis saugiai ir oriai