Vasario 28-ąją bendros Prancūzijos ir Malio karinės pajėgos atakavo Kadji kaimą šiauriniame Malyje, esantį už 10 km į pietus nuo Gao miesto. Tai – operacijos, kurios tikslas yra neva sunaikinti sukilėlius, besislepiančius saloje Nigerio upėje, dalis. Pamažu į neokolonijinį karą įsijungia ir Vokietija.
Apie tai pranešė „Press TV“.
O „Euronews TV“ kovo 1-osios rytą parodė reportažą apie Šiaurės Malio kalnuose nukautą neva vietinį „Al-Qaeda“ (kyla klausimas, ar tokia išvis kada nors buvo, o jei buvo, ar dabar tebėra?) lyderį: „Pranešama, kad Šiaurės Afrikos „Al-Qaeda“ atšakos vadovas Abdehamidas Abou Zeidas buvo nušautas kovodamas su prancūzais Adrar des lfoghas kalnuose prieš tris dienas (kitais šaltiniais – vasario 25 d. - M. P.), kaip teigia Alžyro „Ennahar“ TV. Nei Prancūzija, nei Alžyras šios informacijos oficialiai nepatvirtino.“
A. Abou Zeidas (tikr. Mohamedas Ghadiras) – alžyrietis, kaip teigiama, buvo vienas iš trijų pagrindinių „Al Qaeda“ atšakos Maghrebe (Šiaurės Afrikoje), vadinamos AQIM, vadovų. Jis vadintas alžyriečio teroristo, už akių du kartus nuteisto myriop (už žmogžudystę 2008 m. ir terorizmą 2012 m.) Alžyre, Mohtaro Belmokhtaro (gim. 1972) pagrindiniu konkurentu. Tvirtinama, kad A. Abou Zeidas 2009 m. nužudė britą Edwiną Dyerį, 2010 m. – prancūzą Michelį Germaneau. Jis vadovavo centriniame Malyje įsikūrusiems ekstremistams Diabalo mieste 2013-ųjų sausį. A. Abou Zeidas sietas su užsieniečių grobimais Malyje.
Alžyro televizija pranešė, kad kartu su A. Abou Zeidu prancūzai nužudė dar 40 kovotojų prie Tigargaros regiono šiaurės Malyje. Jame veikia fundamentalistinis judėjimas „Ansar Sunna“, teigia „Euronews“ TV.
O Vokietijos parlamentas patvirtino, kad į Malį išsiųs 330 karių, „kad padėtų Prancūzijai“.
Prancūzija neokolonijinį karą Malyje pradėjo sausio 11-ąją neva dėl šalyje siautėjančių sukilėlių (keista – Sirijos „sukilėliai“ yra palaikomi Vakarų valstybių; galbūt tai „kitokie“ sukilėliai?).
Tūkstančiai Malio gyventojų prancūzų dėka jau liko be namų, kai kurie žuvo, buvo sužeisti (tarp jų – ir vaikai).
Politologai neabejoja, kad Malis puolamas dėl savo požeminių turtų – aukso, deimantų, urano. Kad tai – neokolonijinis karas, bene pirmasis viešai ir atvirai prabilo Belgijos parlamento narys Laurent'as Louisas (gim. 1980). Jo biografija – įdomi: iš pradžių buvęs Liaudies partijos nariu, 2011 m. jis įkūrė naują partiją („Judėjimas už laisvę ir demokratiją"), tačiau ją panaikino 2013-ųjų sausį, „kad išnyktų visos politinės partijos“.
L. Louisas garsėja drąsiomis kalbomis apie neokolonijinius karus ir kova su pedofilais. Jo tikslas – tiesioginė demokratija, kai piliečiai tiesiogiai dalyvauja sprendimų priėmimo procese, kitaip tariant, suverenitetas valstybėje priklauso tiesiogiai liaudžiai.
Pasiklausykime itin drąsios Laurent'o Louiso kalbos (su lietuviškais titrais):
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]