Karas Ukrainoje ir sunkėjanti geopolitinė situacija regione reiškia, kad Lietuva turi dar rimčiau žvelgti į savo pasiruošimą, gebėjimą atgrasyti priešą. Apie tai pranešė Krašto apsaugos ministerija.
„Žinios, pasiryžimas ir naujausių karinių technologijų išmanymas – svarbus žingsnis kuriant pasiruošusią, atsparią visuomenę“, - pranešime visuomenei „Bepiločių orlaivių ekosistema – atsparios Lietuvos ženklas“ informavo ministerija.
Atskleidžiama, kad „Lietuvoje reikia kurti aktyvią bepiločių orlaivių ekosistemą, kurioje savo vaidmenį rastų karys, šaulys ar studentas“.
Informuojama, kad „karo akademija organizuos tiek stacionarius kursus Vilniuje, tiek išvažiuojamuosius kursus kituose šalies miestuose“.
Registracija į šiuos kursus bus pradėta rugpjūčio mėnesį.
Siekdama ruošti bepiločių orlaivių operatorius ir pasirengti naujos įrangos gavimui, Lietuvos kariuomenė šiuo metu rengia atitinkamas mokymo programas.
Stiprinamas ir Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) bepiločių orlaivių pajėgumų vystymas. Dar šiemet Lietuvos šaulių sąjungai papildomai bus skirti 1,5 mln. eur. bepiločių orlaivių įsigijimui.
„Bepiločių orlaivių pajėgumus pradėjome vystyti prieš keletą metų, reaguojant į identifikuotas pamokas Ukrainoje“, - pasakė LŠS vadas pulkininkas leitenantas Linas Idzelis.
Prie jau suplanuotos karinės paramos už laisvę ir nepriklausomybę kovojančiai Ukrainai, šiemet Krašto apsaugos ministerija papildomai skiria 3 mln. eurų PAV dronams įsigyti, o Vyriausybė skirs dar 7 mln. eurų kitų pagrindinių naudojamų tipų bepiločių orlaivių įsigijimams.
Artimiausiu metu bus paskelbtas projektų konkursas – viena iš dviejų prioritetinių temų – visuomenės įgūdžių stiprinimas bepiločių orlaivių valdymo srityje. Tam numatyta skirti apie 100 tūkst. eur.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]