Birželio 18 d. Vilniuje vyks LGBTI (lesbietės, gėjai, biseksualai, transseksualai, interseksualai) eitynės „Už lygybę“. Po žygio Gedimino prospektu įvyks mitingas Bernardinų sode.
Renginiui paramą išsakė daugelis Lietuvos politikų – Seimo Pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
Nepriklausomas portalas delfi.lt informuoja, kad po mitingo „iš Bernardinų sodo linksmybės persikels į „Loftą“.
Tenai šventės dalyviai galės klausytis Ruslano Kirilkino bei kitų Lietuvos ir užsienio žvaigždžių.
„Tai jau trečioji „Baltic Pride“ šventė mūsų sostinėje. Kaskart ji keičia ir drąsina Lietuvą. Esame pasiekę puikių laimėjimų ginant ir saugant žmogų ir jo orumą“, - akcentuoja G. Kirkilas.
Lietuvos gėjų vadovo Vladimiro Simonko teigimu, Vilniuje rengiamu festivaliu „Baltic Pride“ ir eitynėmis miesto centre gėjai, lesbietės bei kitų giminingų rūšių atstovai sieks didinti savo matomumą visuomenėje bei jos pakantumą.
„Mes esame Lietuvos piliečiai, mes gyvename čia ir mes nenorime, kad kai kurie politikai arba tam tikra visuomenės dalis laikytų mus kaip propagandą. Mes nesame statistiniai vienetai, esame tie, kurie gyvename šalia kitų. Man atrodo, žinia būtų padidinti matomumą, paskatinti pakantumą“, – penktadienį per spaudos konferenciją pasakė V. Simonko, pristatydamas „Baltic Pride“ renginius.
Ekspertai.eu primena, kad Lietuva darosi vis labiau tolerantiška, tačiau pasaulyje ir tokių valstybių, kuriose LGBTI dalyviai tiesiogine to žodžio prasme rizikuoja savo gyvybe. Viena iš tokių šalių – Lietuvos draugė Gruzija, kur pirmosios gėjų eitynės 2013 m. Tbilisyje patyrė nesėkmę, o antrųjų taip niekas ir neišdrįso organizuoti.
Tąkart vietinė organizacija „Tapatybė“ planavo surengti pirmąjį Gruzijoje gėjų paradą ir taip užsidirbti riebų pliusą prieš kolegas Vakaruose. Tačiau turbūt neapskaičiavo visko iki galo. Į vietinių šventikų kovos kvietimą atsiliepė tūkstančiai vyrų. Todėl gėjai, susėdę į geltoną autobusiuką ir pakeitę maršrutą, buvo priversti nešti kudašių kuo toliau.
Nors policijos buvo nemažai, ji liko bejėgė prieš žmonių ryžtą ir pasitelktas radikalias priemones – kumščius ir dilgėles, kuriomis buvo planuota išplakti gėjus. Viso per susirėmimus nukentėjo 17 žmonių.
Prisiminkime šį prieš kelis metus nepavykusi bandymą Gruzijoje įdiegti tolerancija ir lygybę.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]