Likus kelioms dienoms iki debatų Kongrese pradžios, JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama) pradeda didelę agitacinę kampaniją, kad gautų pritarimą planuojamai intervencijai į Siriją. Baltųjų rūmų duomenimis, jis pirmadienį duos interviu šešioms televizijos stotimis. Antradienio vakarą B. Obama iš Ovalinio kabineto kreipsis į gyventojus. Jau ir šeštadienį jis kassavaitinėje savo kalboje per radiją agitavo už ribotą karinę operaciją prieš Damasko režimą.
Be to, prezidentas ir jo komanda tęs pokalbius telefonu ir konsultacijas už uždarų durų su Kongreso nariais. „New York Times“ teigimu, tai yra didžiausia tokia kampanija nuo 2009 metų, kai B. Obamai Kongrese reikėjo prastumti savo sveikatos reformą.
Anot žiniasklaidos, B. Obamai šiuo metu tenka nerimauti, kad kongresmenai nepritars kariniams veiksmams Sirijoje. Pirmiausiai Atstovų Rūmuose pastebimas didelis pasipriešinimas intervencijai. 218 parlamentarų jau davė suprasti, kad balsuos prieš karinį smūgį arba yra linkę balsuoti „prieš“. Tam, kad intervencijai būtų pritarta, arba ji būtų atmesta, reikalingi 217 balsų. Senate šansai yra geresni, tačiau ir čia ne šimtaprocentiniai.
JAV vyriausybė tuo tarpu teigia, kad sulaukia vis didesnės užsienio paramos intervencijai į Siriją. JAV valstybės sekretorius Džonas Keris (John Kerry) po susitikimo su Prancūzijos gynybos ministru Lorenu Fabiusu (Laurent Fabius) Paryžiuje sakė jaučiąs „padrąsintas labai stipraus pareiškimo“, kurį Vilniuje priėmė Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai.
ES ministrai nepasisakė už karinę intervenciją, tačiau pareikalavo „aiškaus ir stipraus atsako“ į cheminio ginklo naudojimą. Skirtingų šaltinių informacija rodo, kad už cheminio ginklo ataką atsakomybė tenka Bašarui al Asadui (Bashar al Assad), sakoma pareiškime.
Eltos inf.