Paskelbę šią publikaciją sulaukėme Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM, Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos, Visuomenės informavimo ir analizės skyriaus vedėjos komentaro. Jį ir skelbiame. Žemiau paliekame pirminį ekspertai.eu pranešimą ir atsiprašome už netikslumus.
PAPILDYTA
Dėkojame, kad Jūsų portalas rašo visuomenei aktualiomis temomis. Ir apgailestaujame, kad šį kartą tenka kreiptis į Jus dėl jame paskelbtos klaidingos informacijos „BPC: „Pagalbą bus galima išsikviesti trumpąja žinute. Projekto vertė – 20 milijonų litų“, nes tiek pavadinime, tiek tekste yra netikslumų. Tikslus pavadinimas galėtų būti: „BPC: „Turintieji klausos ir kalbos negalią galės išsikviesti pagalbą.“ Beje, šiuo metu bandoma pilotinė versija turintiems klausos ir kalbos negalią kainavo 115 tūkst. litų. Netiksli ir paskutinė informacijos pastraipa, kurioje peršokama prie visos BPC sistemos kūrimo. Tad toliau pateikiu išsamią mūsų departamento specialistų parengtą informaciją apie pagalbos kreipimosi sistemą turintiems kalbos ir klausos negalią, kurią galite skelbti, siekdami informuoti žmones, kuriems ji gali būti aktuali.
APIE PAGALBOS KREIPIMOSI SISTEMĄ, SKIRTĄ ASMENIMS, TURINTIEMS KALBOS AR KLAUSOS NEGALIĄ
Šio pilotinio projekto tikslas yra sukurti pagalbos kreipimosi sistemą, skirtą asmenims, turintiems kalbos ar klausos negalią, kuri leistų tiesioginiai realiuoju laiku susisiekti su Bendrojo pagalbos centro operatoriumi dėl pagalbos suteikimo, panaudojant išmaniuosius telefonus, planšetinius kompiuterius.
Pilotinio projekto metu bus sukurtos specialios taikomosios programos (angl. application) išmaniesiems telefonams, planšetiniams ir personaliniams kompiuteriams, kurios užtikrins dvipusės tekstinės komunikacijos realiuoju laiku tiesioginio bendravimo galimybę su BPC operatoriumi, taip pat papildomą funkcionalumą – automatinį besikreipiančiojo tikslios buvimo vietos žemėlapyje atvaizdavimą.
Šios taikomosios programos taip pat sudarys galimybę kreiptis į BPC operatorių, panaudojant ir „Pagalbos asistento“ funkciją. Tai iš anksto numatytų situacijų ir galimų standartinių kreipinių rinkinys, leidžiantis neįgaliajam ar nukentėjusiam asmeniui operatyviai kreiptis į BPC operatorių, paspaudžiant atitinkamus veiksmų pasirinkimo klavišus telefono ekrane. Taip nukentėjusysis galės supaprastintai (kai nėra galimybių ar laiko naudotis realaus laiko tekstinės komunikacijos funkcija) pranešti, kokios pagalbos jam ar kitam asmeniui reikia.
Siekiant maksimaliai supaprastinti ir sutrumpinti pagalbos poreikio nustatymo procesą, taikomosios programos išmaniesiems įrenginiams negalią turintiems asmenims leis patiems savo telefone įvesti ir išsaugoti pagrindinius identifikacinius duomenis (telefono numerį, vardą, pavardę, kraujo grupę, gimimo metus, globėjo ar asmens, su kuriuo galima susisiekti, telefono numerį, negalios pobūdį bei kitą svarbią informaciją). Tai leis BPC operatoriui ar kitai pagalbos tarnybai suprasti, kur, kam ir kokia pagalba reikalinga.
Vida Šmigelskienė
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM, Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos, Visuomenės informavimo ir analizės skyriaus vedėja
••••••
Pirminė ekspertai.eu publikacija:
BPC: „Pagalbą bus galima išsikviesti trumpąja žinute. Projekto vertė – 20 milijonų litų“
Jau po mėnesio klausos negalią turintys asmenys pagalbą galės išsikviesti trumpąja žinute, po susitikimo su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene žadėjo Bendrojo pagalbos centro (BPC) viršininkas Jūris Targonskas.
Jo teigimu, sistema jau veikia, ateityje tokioms žinutėms priimti bus įdarbinti ir keli kurčiųjų asociacijos nariai.
„Mes apmokysime operatorius dirbti su ja. Departamentas (Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas – „ekspertai.eu“), tą projektą įgyvendindamas, jau bendradarbiauja su Kurčiųjų asociacija, buvom susitikę su jais, parodėm, kaip viskas veiks. Jų sąjungos atstovai tikrai liko patenkinti. Ateityje planuojama, kad su sistemos naudojimusi apmokysime iš asociacijos kelis žmones, kurie paskleis tą gerąją praktiką kurčiųjų draugijoje“, – sakė J. Targonskas.
Tikimasi, kad momentinė pagalba bus efektyvi, kada asmuo turės galimybę susirašinėti („chat“) su operatoriumi, jam nereikės balso skambučio.
Kurti tokią sistemą numatyta beveik prieš dešimtmetį, tačiau procesas ilgai strigo. Planuota, kad sistema veiks nuo Naujųjų metų, tačiau tada kalbėta, kad trūksta šiam darbui apmokytų specialistų. Projektas buvo finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis, jo vertė – apie 20 milijonų litų.
„ziniuradijas.lt“, „ekspertai.eu“ inf.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]