Austrija ketina nutiesti 230 km ilgio akmeninį tiltą, kuris sujungtų Afriką su Europa – taip migrantams į ją pabėgti būtų daug paprasčiau, be to, jie nebeskęstų Viduržemio jūroje. Šios idėjos autorius – Berlyno nevyriausybinė organizacija Politinio grožio centras (Zentrum für politische Schönheit, Centre for Political Beauty).
Tai tartum atsakymas Vengrijai, pastačiusiai 530 km sieną iš spygliuotos vielos palei Kroatiją ir Serbiją. Sienas pasistatė ir Turkija, Graikija, Bulgarija, Buvusi Jugoslavijos Respublika Makedonija, o Slovakija, Čekija, Vengrija ir Rumunija atsisakė ES siūlomos privalomos 120 tūkst. pabėgėlių kvotos. Vengrija pareiškė, kad musulmonų pabėgėliai yra grėsmė krikščioniškai Europai, Slovakija teigia, kad migrantus priims tik krikščionių tikėjimo.
Politinio grožio centras garsėja savo keistokomis politinėmis akcijomis. Jį įkūrė 34 metų vokiečių filosofas, menininkas Filipas Ruchas (Philipp Ruch).
Tiltas sujungs Tuniso ir Italijos krantus, tiksliau, Al Huvarijos ir Agrigento (Sicilija) miestus. Taip tikimasi išgelbėti pabėgėlių gyvybes ir išvengti migrantų kontrabandos. Tilte bus įtaisyta 1000 gelbėjimo platformų – 6x6 m dydžio plaustų su gelbėjimosi liemenėmis, maistu, telefonu, įvairia kita įranga. Pirmoji tokia platforma į vandenį nuleista 2015 m. spalio 4 d.
ES įkūrėjo Žano Monė (Jean Monnet) vardu pavadintas tiltas bus brangiausias ES projektas, kainuosiantis 230 mlrd. eurų. Jis bus pradėtas statyti 2017 m., o baigti ketinama iki 2030-ųjų. Tiltu naudotis galės ne tik pabėgėliai, bet ir turistai, vietiniai gyventojai.
2015 m. Viduržemio jūroje nuskendo apie 3800 pabėgėlių, keliavusių į Europą.
Šaltinis: middleeasteye.net
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]