Jungtinės Karalystės vyriausybei nepavyko į juoduosius sąrašus įrašyti Libano pasipriešinimo organizacijos „Hezbollah“ ir paskelbti jos „teroristine“ organizacija, praneša įvairių pasaulio šalių spauda. Tokį pat spaudimą prieš kelerius metus Europos Sąjungai darė ir JAV (http://www.gpo.gov/fdsys/pkg/BILLS-109hres101eh/pdf/BILLS-109hres101eh.pdf).
Jungtinės Karalystės valdžia fiasko patyrė tuomet, kai nesugebėjo įrodyti savo sąjungininkams Europos Sąjungoje, kad būtent „Hezbollah“ atsakinga dėl atakos prieš Izraelio turistus Bulgarijoje 2012-ųjų liepą Burgaso kurorte. Tuomet nuo nežinomo savižudžio bombos žuvo jis pats, penki Izraelio turistai ir bulgaras vairuotojas.
Tai buvo pagrindinė Jungtinės Karalystės vyriausybės plano paskelbti „Hezbollah“ teroristais dalis. Tačiau kai kurios ES šalys balsavo "prieš", teigdamos, kad nėra jokių įrodymų, jog „Hezbollah“ susijusi su teroro aktu Bulgarijoje.
„Hezbollah“ turi didžiulį politinį ir socialinį autoritetą Libane. ES atstovai pareiškė savo nuomonę, kad „Hezbollah“ įrašymas į juodąjį sąrašą Libane sukeltų nestabilią padėtį.
„Hezbollah“ galimo ryšio su teroro aktu per metus neįrodė ir Bulgarija. „Jei kur nors pasaulyje įvyksta teroro aktas, vyriausybės nedelsiant viską suverčia „Hezbollah“, - sakė Artimųjų Rytų ekspertė iš Sofijos Elena Pavlova. – Tačiau per metus nebuvo rasta jokių įrodymų.“
Kartu su bulgarų žurnalistu Ruslanu Jordanovu ji internete rado vaizdo įrašų, kurie susiję su „Al Qaeda“ ir kuriuose kitą dieną po teroro akto Burgase atsakomybę prisiėmė būtent ši organizacija. Tačiau Izraelio ir Vakarų šalių vyriausybės ignoravo šiuos įrašus, siekdamos uždrausti „Hezbollah“.
„Hezbollah“ paneigė dalyvavimą Burgaso teroro akte.
„Bet kokios grupės įvardijimas „teroristine“ bus laikomas politine provokacija, - praėjusią savaitę sakė Libano užsienio reikalų ministras Adnanas Mansuras. – Mes žinome, kad Izraelis daro spaudimą tarptautinei bendruomenei, jog „Hezbollah“ būtų paskelbta „teroristine“ organizacija.“
Norint „Hezbollah“ paskelbti teroristine organizacija, reikalingas visų 27 ES valstybių narių pritarimas.
Šiitiškojo islamo, antiimperialistinė, antisionistinė organizacija, nuo 1992 m. vadovaujama Hasano Nasralos, oficialiai įkurta 1985-aisiais. Libano parlamente dabar turi 12 vietų iš 128 (9,4 proc.). „Hezbollah“ (Dievo partija), kaip teigiama, finansiškai ir politiškai yra remiama Irano ir Sirijos. Pasaulyje yra vos kelios valstybės, kurios „Hezbollah“ laiko teroristais: JAV, Izraelis, Kanada, Nyderlandai, Prancūzija, Australija, Bahreinas.
Iš tikrųjų „Hezbollah“ buvo įkurta musulmonų šventikų ir finansuota Irano tuomet, kai Izraelis okupavo Libaną 1982-1983 metais. Ši okupacija ir karas, pasiglemžęs 12 000 kareivių ir 8000 civilių gyvybių bei trukęs beveik metus, dar vadinamas Al Idžitija (arab. Invazija), arba operacija „Taika Galilėjai“ (ivr. Mivca šlom ha Galil). „Hezbollah“ šiame kare veikė kaip Libaną gelbstintis partizaninis judėjimas. Nors Izraelis karą laimėjo, Libanas liko nepriklausomas.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]