Kai vokiečiai padedami prancūzų derėjosi su Putinu Minske, Didžioji Britanija apie derybas buvo reguliariai informuojama iš derybų salės, rašo „The Wall Street Journal“ apžvalgininkas Džonas Vinokuras. „Vadinkite tai arba atlaidžiai pagarbiu gestu, arba šalies, kuri kažkada žaidė „didelius žaidimus“, statuso netekimo požymiu. Statuso, kurio netekimą iš esmės išprovokavo ji pati.“
„Minsko susitarimai „siaubingi“, taip juos įvertino vienas aukštas pareigas užimantis Britanijos pareigūnas. Šiame taikos plane pilna „skylių”. Rusija gali niekieno netrukdoma gabenti tankus per atvirą Ukrainos sieną beveik visą amžinybę. Galima tik apgailestauti, kad Londonas nedalyvavo Minske kaip aktyvus derybų dalyvis, pridūrė pareigūnas, tačiau susitarimas toks blogas, kad dabar mes laikome teisingu žingsniu tai, kad mes laikėmės atokiau nuo šių derybų“, - rašo Vinokuras.
Teoriškai po to, kai JAV Vokietijai perdavė atsakomybę atsakyti į Kremliaus agresiją prieš Ukrainą, tik viena Europos šalis – Didžioji Britanija – galėjo atstovauti kurią nors pusę ir įvardinti kaltininkus. Tačiau Londonas nepanoro veikti kaip aktyvus proceso dalyvis. Po to Merkel davė suprasti, kad „strateginė kantrybė“, kuria Vokietija reaguoja į Putino asimetrinį karą, gali tęstis dešimtmečius“, - rašoma straipsnyje.
Per paskutines dvi savaites Putinas akivaizdžiai įsitikino Vakarų neryžtingumu.
Vinokuras primena, kad Britanija yra prieš ginkluotės tiekimą Ukrainai.
„Didžiajai Britanijai pastarasis periodas anaiptol nėra jos geriausių įžvalgų ir didžiausios drąsos momentas.“
„Manyčiau, blogiausia yra tai, kad Britanijos demonstruojamas silpnumas stiprina Putino įsitikinimą, kad jam pavyks suskaldyti NATO“, - tęsia Vinokuras. Kai Londonas yra užsiėmęs tik savo problemomis ir sėdi tyliai, Rusijai stiprėja tikėjimas tuo, kad ji gali pakeisti posovietinę Europos saugumo struktūrą.
Buvęs Didžiosios Britanijos ministras Malkolmas Rifkindas yra užsiminęs, kad Britanijos vyriausybė gali pakeisti savo retoriką, „jei bus mažiau ambivalentiški, o atvirai energingi JAV veiksmai“. Tačiau, pasak Vinokuro, vilties yra mažai.
Šaltinis: wsj.com
Naujausi
Naujausi komentarai
Ra
IP 2001:8003:d818:4600:8928:286b:e9e8:3160 | 16:25:16
Viskas taip. "Tie visi vatnikai" būtų atakuojami ir žudomi atėjus dienai x. Kodėl? Todėl, kad patenkinti savimi ir ginkluoti žmoogai yra išsigandę savo agresyvios būsenos. Bijo tiesos, nekenčia kitaminčių, bijo, kad bus atskleisti jų tamsūs darbeliai. Jeigu Amerika išsilaisvins iš Melo Kar...
Pranas
IP 78.63.119.56 | 16:08:00
Panasus i lietuviska ГКЧП. Nors ten aukstesnes kulturos ir issilavinimo zmones buvo......
Romas/Dzukas > 3. Pegas
IP 94.188.31.110 | 16:00:28
Butu idomu, kame gi ta tamstos laisve? Laisvas busite, kai iskeliausite anapilin, nors ir ten, galimai, abejotina....
Ceslovas
IP 78.63.127.120 | 15:58:54
Radzvilai, jasiukeviciai tai atakira utelem apskretusiu banderlogu grupe. ...