Jungtinės Karalystės vyriausybė, kaip ir daugelis kitų imperialistinių Vakarų šalių vyriausybių, šnipinėti naudoja socialinius tinklus ir nevyriausybines organizacijas (NVO), praneša „Press TV“.
XXI amžiuje NVO tapo svarbiausiais veikėjais tarptautinėje politinėje arenoje. NVO atsakingos už įvairią humanitarinę veiklą, susijusią su skurdu, piliečių teisėmis ir aplinkosauga. Tačiau NVO turi savo tamsių pusių – jos tapo imperialistų įrankiu tarptautinių santykių srityje. Šiuo požiūriu Jungtinė Karalystė lyderiauja.
Pati veikimo schema sukurta dar XVIII-XIX a., kai britai keliautojus, keliaujančius rašytojus, archeologus naudojo kaip šnipus.
Pirmojo pasaulinio karo išvakarėse britų šnipų kalvė MI6 (Military Intelligence, Section 6 – Karinė žvalgyba, 6 padalinys, įkurtas 1909 m., dar žinoma kaip SIS – Secret Intelligence Service, Slaptoji žvalgybos tarnyba; dabar jai vadovauja seras Robertas Johnas Sawersas, gim. 1955 m; https://www.sis.gov.uk) naudojosi Gertrude Margaret Lowthian Bell (1868-1926) kaip agente, kaip išplėstų Jungtinės Karalystės vyriausybės ekspansionistinę politiką. G. M. L. Bell buvo britų rašytoja ir archeologė, tapusi šnipe, dirbusi Artimuosiuose Rytuose – Sirijoje, Mesopotamijoje, Mažojoje Azijoje, Arabijoje. Kartu su Arabijos Lorensu – britų armijos karininku Thomasu Edwardu Lawrence‘u (1888-1935) – ji padėjo įkurti Hašemitų dinastijas dabartinėje Jordanijoje ir Irake. Jos dėka buvo įkurtas šiuolaikinis Irakas, o MI6 prasiveržė į šią šalį.
Vėliau XX ir XXI a. britų imperializmas ėmė naudotis NVO, kad destabilizuotų atskiras šalis ir jų dalis, ir ne vieną parklupdė ant kelių savo karine galia bei kitomis destrukcinėmis priemonėmis.
Po Islamo revoliucijos Irane 1979-aisiais britai ypač stengėsi pakenkti naujai šaliai šnipinėdami, įvedinėdami sankcijas, padėdami Saddamui Husseinui (1937-2006) ir finansuodami NVO.
Britų ambasada Teherane verbavo vietinius ekspertus, aktyvistus ir politologus, dirbančius su NVO, kad šie šnipinėtų Irano valdžios sistemą ir rinktų informaciją apie šalį.
2009 metais po dešimtųjų prezidento rinkimų Irane kai kurie britų ambasados Teherane bendradarbiai papasakojo, kad Jungtinė Karalystė buvo tiesiogiai susijusi su neramumų kėlimu Irane po Mahmoudo Ahmadinejado išrinkimo.
Ambasados vyresnysis analitikas Hosseinas Resamas atskleidė, kad Jungtinė Karalystė skirdavo 300 000 svarų sterlingų tam tikroms Irano NVO kasmet, kad iš jų gautų jai reikiamos informacijos, taip pat vykdė pramoninį ir mokslinį špionažą per talentingus universitetų studentus.
Buvęs britų premjeras Tony Blairas pirmąsyk pripažino, kad Jungtinės Karalystės vyriausybė šnipinėjo Rusiją, naudodamasi NVO. Paaiškėjo, kad tuometis britų diplomatas Maskvoje Christopheris Pierce‘as rusų NVO finansuodavo britų pinigais. Po kilusio skandalo NVO imta nebepasitikėti.
Kitoje pasaulio dalyje – Afrikos valstybėje Ugandoje – britų labdaros organizacija „Oxfam“ (http://www.oxfam.org; dabar ji įsisukusi į Siriją, Malį ir kitas šalis) ir kitos jos remtos NVO sukėlė karą paskutiniame XX a. dešimtmetyje, kurio metu suvešėjo vaikų vergija ir pedofilija, masinės žudynės. Žuvo tūkstančiai Ugandos žmonių, milijonai liko be namų.
Britų imperializmas tęsia savo veiklą bandydamas pavergti pasaulį per NVO, remdamas jas ir taip skleisdamas pasaulyje blogio sėklą.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]