Po 7 metų derybų 2016 m. spalio 30 d. Briuselyje ES ir Kanada pasirašė kontroversiškąją CETA sutartį, dėl kurios vyko masiniai protestai visoje Europoje. Manoma, kad dėl šios sutarties Europa taps JAV ir Kanados korporacijų diktato auka, o europietiškas verslas bus sužlugdytas.
Oficialiai teigiama, kad tai atvers naujas rinkas Šiaurės Amerikai.
Protestuotojus Briuselyje policijos pajėgos vaikė nuo pastato, kuriame pasirašyta sutartis.
CETA įsigaliojo iškart nuo pasirašymo akimirkos spalio 30-ąją. Tiesa, dar ketinama surengti politinį spektaklį, kuriame neva šią sutartį turi patvirtinti kiekvienos ES šalies parlamentas, tačiau vargu ar kas nors prieštaraus (pvz., Lietuva dar gerokai iki CETA pasirašymo buvo paskelbusi, kad ją palaiko - red. past.).
Visa jėga sutartis įsigalios 2017 m. pradžioje.
Masiniai protestai prieš CETA vyko Prancūzjoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Ispanijoje ir kitose šalyse.
CETA yra tik pradžia JAV korporacijoms užvaldyti Europą. Ši sutartis atveria kelią kur kas rimtesnei sutarčiai: TTIP (Transatlantic Trade and Investment Treaty), kurią seniai kritikuoja profsąjungos ir aplinkosaugininkai.
Po sutarties pasirašymo EK prezidentas Žanas Klodas Junkeris (Jean-Claude Juncker) pasibučiavo su ET prezidentu Donaldu Tusku (Donald Tusk).
Šaltinis: bbc.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]