Lietuvos interesus Europos Parlamente atstovaujantis žaliasis valstietis Bronislovas Ropė paskelbė paranšimą visuomenei „Europos Parlamentas ragina nepaisyti tarptautinių arešto orderių prieš Rusijos kaltinamus Lietuvos pareigūnus“.
„Šiandien Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kuria smerkia Rusijos Federacijos pradėtą sausio 13-sios bylos prokurorų ir teisėjų persekiojimą. Dar daugiau, parlamentarai ragina nepaisyti visų tarptautinių arešto orderių prieš kaltinamus Lietuvos pareigūnus.
„Šiandien Kremliui nusiųstas aiškus signalas, kad Europa vieningai gina teisės viršenybės principą ir netoleruos politiškai motyvuotų baudžiamojo persekiojimo atvejų, kuriuos prieš Lietuvą naudoja Putino valdoma teisinė sistema“, – teigia Europos Parlamento Žaliųjų/ELA frakcijos narys Bronis Ropė.
Pasak europarlamentaro, labai svarbu, kad Europos Parlamentas aiškiai ir nedviprasmiškai paragino Interpolą nekreipti dėmesio į visus Rusijos prašymus išduoti orderius, susijusius su sausio 13 d. byla. Taip pat atkreipė dėmesį, kad visos valstybės narės neturėtų Rusijai perduoti jokių asmens duomenų, kurie galėtų būti naudojami baudžiamajame procese prieš Lietuvos teisėjus, prokurorus ir tyrėjus.
„Taip norima izoliuoti Kremlių ir parodyti, kad Europos Sąjunga nepasiduos manipuliacijoms, kai politiškai motyvuotas bylas Rusija nori spręsti naudodamasi tarptautiniais įrankiais“, – sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Europos Parlamento narys B. Ropė. – „Tiesa, tai įmanoma tik veikiant drauge, koordinuojant veiksmus ir dedant daugiau pastangų užtikrinti atsparumui prieš trečiųjų šalių išpuolius“.
B. Ropės teigimu, vargu ar Kremlius įsiklausys į Europos Parlamento raginimus nutraukti baudžiamąją bylą, pradėtą prieš Lietuvos prokurorus, tyrėjus ir teisėjus sausio 13 d. byloje. Greičiausiai nebus išgirstas ir kreipimasis į Rusijos Federacijos ir Baltarusijos valdžios institucijas įvykdyti Lietuvos Respublikos savitarpio teisinės pagalbos prašymus. Tačiau Europos Parlamento pozicija yra svarbus atsakas į Kremliaus skleidžiamą propagandą ir bandymą perrašyti istoriją. Ši byla gali ateityje tapti ir išbandymu Europos Sąjungos šalių narių vidinių sistemų atsparumui atsilaikyti prieš Rusijos bandymus naudotis teisinės pagalbos sistema šiuo atveju“, - rašoma B. Ropės pranešime.
Naujausi
Naujausi komentarai
Kur įžiebė?
IP 84.55.55.186 | 08:32:52
Lietuvoje ar Ukrainoje? Pastaruoju metu jie kalba ir dirba TIK UKRAINAI....