Trečiadienį vykusiose plenarinės sesijos diskusijose su ES žemės ūkio komisaru Fili Hoganu (Phil Hogan) europarlamentarai pripažino, kad siūloma 500 mln. eurų parama ES žemdirbiams, susiduriantiems su mažėjančiomis žemės ūkio produkcijos kainomis, yra žingsnis teisinga linkme, tačiau jo nepakanka. Jie siūlė gerinti krizės valdymo mechanizmus ir stiprinti ūkininkų galią maisto tiekimo grandinėje. Dalis EP narių prašė Komisijos nedelsiant padidinti intervencines žemės ūkio produktų kainas.
Vertindami Europos Komisijos pasiūlymą skirti papildomą paramą žemdirbiams, dauguma europarlamentarų kvietė kurti naujas rinkos reguliavimo priemones, kurios švelnintų nestabilių kainų padarinius ir padėtų žemdirbiams susirasti naujų rinkų ES nepriklausančiose šalyse. Dalis EP narių ragino kontroliuoti tiekimą, ypač pieno sektoriuje. Kiti europarlamentarai kvietė imtis struktūrinių reformų, kurios supaprastintų bendrąją žemės ūkio politiką ir padidintų ES žemdirbių konkurencingumą pasaulyje. Kai kurie EP nariai krizės padariniams sureguliuoti siūlė skirti 900 mln. eurų, surinktus iš baudų už kvotas viršijusią produkciją. Pieno kvotų ES buvo atsisakyta šių metų balandį.
Lietuvoje išrinktas EP narys Bronis Ropė (Žalieji) informavo EP narius, kad „Lietuvoje giliausia krizė yra apėmusi pieno sektorių ir kiaulininkystę“. Jis padėkojo už Lietuvai skirtą ES paramą, tačiau akcentavo, kad ji padengs tik „trečdalį patirto nuostolio“. Žemės ūkio krizės akivaizdoje B. Ropė kvietė veikti ir „įvesti rinkos reguliavimo mechanizmus, nustatyti sąžiningo atsiskaitymo sistemą, ypač pieno sektoriuje, ir intensyviau paremti kooperaciją“.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]