Kai mes kalbame apie uraganų tyrinėjimo įrangą, turbūt galvojame apie kokius nors galingus lėktuvus ar bepiločius skraidymo aparatus, kurie gali priešintis dideliems vėjo gūsiams. Tačiau profesorius Kamranas Mohsenis iš Floridos universiteto (JAV) mano kiek kitaip.
Jo vadovaujama komanda kuria mažyčius ir lengvus lėktuvėlius, kuriuos vėjas lengvai pagriebia ir kurie taip pat lengvai rinks informaciją apie uraganą. Dabar jis dirba prie tokių įrenginių prototipo. Lėktuvėlių ilgis sudarys apie 15 cm, ir sveria jie „maždaug kaip iPod nano“, jei tikėtume profesoriaus žodžiais.
Kiekvieno tokio lėktuvėlio kaina siekia maždaug 250 JAV dolerių (~ 650 Lt), tačiau kai juos bus pradėta gaminti masiškai, šis skaičius smarkiai sumažės. Profesoriaus sukurta metodika numato, kad į uraganą bus paleista nuo dešimties iki šimto tokių įrenginių, kurie bus valdomi distanciniu būdu iš saugaus atstumo.
Specialiu algoritmu bus apskaičiuota, kur jie turėtų skristi, kad patektų į uraganą. Priskridę prie jo, lėktuvėliai išjungs motorus, o vėliau, kai atsiras prie surinkimo vietos, variklius vėl įjungs, kad galėtų sėkmingai nusileisti. Toks darbas leis sutaupyti elektros energijos.
Į lėktuvėlius bus įmontuoti slėgio, temperatūros, drėgmės ir pozicionavimo davikliai. Pastarieji sprendimai galės netgi suformuoti bevielį tinklą, per kurį palaikys ryšį vienas su kitu. Profesorius Kamranas Mohsenis žada pradėti lėktuvėlių bandymus po 2–3 metų.