2024 m. lapkričio 23 d.

 

„CeBIT 2013“ įdomybės tęsiasi

Paskelbta: 2013-03-06 14:16 Autorius: Kęstutis Ikamas

Kovo 5-9 dienomis Hanoverio mieste (Vokietija) vyksta viena didžiausių pasaulyje informacinių technologijų paroda „CeBIT 2013“. „Naujoji Komunikacija“ tęsia įdomiausių mugėje demonstruojamų technologijų ir produktų apžvalgą.

Stipriausių žaidėjų kova

Vienas įdomesnių „CeBIT 2013“ vykstančių renginių – kompiuterinių žaidimų čempionatas „Intel Extreme Masters“. Jame dalyvauja vieni stipriausių pasaulyje „League of Legends“ ir „Starcraft II“ žaidėjų. Galima sakyti, profesionalūs žaidėjai, nes nugalėtojai pasidalins įspūdingą 250 tūkstančių JAV dolerių prizinį fondą. Žaidynes organizuoja Elektroninių Žaidimų Lyga (ESL), o kompanija „Intel“ yra pagrindinis rėmėjas. Renginį taip pat remia „BenQ“, „Patriot“ ir „RaidCall“. Čempionatas vyks penkias dienas. „StarCraft II“ favoritais laikomi profesionalai iš Korėjos, Vokietijos ir Prancūzijos, o „League of Legends“ – komanda „Gambit Gaming“ iš Rusijos ir jungtinė Vakarų Europos šalių rinktinė vardu „Evil Geniuses“, kurią sudaro žaidėjai iš Vokietijos, Belgijos, Danijos ir Škotijos. „Intel Extreme Masters“ renginyje taip pat vyksta ir vienas iš „World Of Tanks“ čempionato etapų.

„Intel Extreme Masters“ salėje parodos lankytojai turi galimybę tiesiogiai stebėti, kaip kaunasi stipriausi pasaulyje kompiuterinių žaidimų žaidėjai. Adomo Rutkausko nuotr.

„CeBIT“ parodoje žaidėjams skiriamas nemažas dėmesys. Paspoksoti į šios sporto šakos profesionalus arba patiems išbandyti savo jėgas galima dviejose didelėse salėse. Vienoje salėje vyksta jau minėtas „Intel Extreme Masters“ renginys, o kitoje karaliauja „Acer“ remiama žaidimų akademija. Šioje bet kas norintis gali pagerinti savo žaidimų įgūdžius, o kiekvienos dienos pabaigoje geriausiai žaidžiantys patenka į „All Stars“ rinktinę, kuri susikauna su profesionalių žaidėjų komanda„Team Acer“.

Revoliucija spausdinimo srityje?

Dabartiniai spausdintuvai yra paprasti ir lengvai įdiegiami kompiuteriuose įrenginiai. Bet ką daryti, jei reikia atspausdinti dokumentą ar nuotrauką išvykus iš namų, iš išmaniojo telefono arba „Android“ planšetinio kompiuterio? Jauna vokiečių kompanija „Ezeep“ sugalvojo įdomų šios problemos sprendimą. Ji sukūrė internetinę tarnybą, kuri leidžia spausdinti iš bet kurio internetinį ryšį turinčio įrenginio į bet kurį, šalia esantį spausdintuvą. Šios tarnybos veikimo schema labai paprasta. Spausdintuvo savininkas užregistruoja įrenginį internetinėje sistemoje. Aparatas gali stovėti viešbutyje, universitete, bibliotekoje arba kavinėje bet kurioje pasaulio vietoje. O lankytojams tereikia įkelti į „Ezeep“ svetainę failą ir nurodyti, į kokį spausdintuvą jį išsiųsti. Tai galima padaryti tiesiog naršyklėje arba iš specialia mikroprograma. Jokio tvarkyklių diegimo mobiliajame įrenginyje, jokių papildomų laidų.

„Ezeep“ aplikacija leidžia atspausdinti PDF, „MS Office“ dokumentus ir nuotraukas tiesiai iš telefono. "Ezeep" nuotr.

Ar spausdinimas per „Ezeep“ sistemą yra mokamas ar nemokamas, sprendžia spausdintuvo savinininkas. Pirmu atveju vartotojui dar teks įsigyti papildomus „spausdinimo kreditus“ (angl. print credit). „Ezeep“ idėja yra geras dalijimosi ekonomikos (angl. shareconomy) pavyzdys. Šiuo atveju dalijimasi viešose vietose įrengtais spausdintuvais. Tiesa, pačią spausdinimo internetu idėją sugalvojo ne „Ezeep“. Panašią paslaugą (vardu „ePrint“) jau kelis metus siūlo kompanija „HP“. Tačiau tarp abiejų tarnybų yra vienas esminis skirtumas: „ePrint“ veikia tik su „HP“ gamybos spausdintuvais, o „Ezeep“ – su bet kokiu ryšį su internetu turinčiu spausdintuvu.

Žaisliukas „Windows 8“ mėgėjams

Įdiegėte kompiuteryje „Windows 8“, bet monitorius ar ekranas nėra lietimui jautrus? Neskubėkite pirkti naujo kompiuterio ar monitoriaus. Kinų kompanija „Yifang Digital Technology“ parodoje pristatė gaminį „Digital Pen XN800“, kuris leidžia paversti praktiškai bet kokį ekraną lietimui jautriu. Sprendimą sudaro dvi dalys: nedidelis, prie ekrano tvirtinamas ir USB laidu prie kompiuterio prijungiamas imtuvas ir rašiklis. Rašikliu galima rašyti arba piešti monitoriuje. Deja, sistema nereaguoja į prisilietimus pirštais – ji veikia tik su rašikliu. Orientacinė įrenginio kaina yra apie 80 JAV dolerių.

Skaitmeninis rašiklis „XN800“ paverčia nešiojamojo kompiuterio ekraną arba monitorių lietimui jautriu. „Yifang“ nuotr.

Naujo tipo žaidimų kompiuteris

Pastaraisiais metais stalinių kompiuterių srityje vyrauja nauja tendencija – taip vadinami „viskas viename“ (angl. all-in-one) konstrukcijos įrenginiai. Tai savotiški didelio monitoriaus ir nešiojamojo kompiuterio hibridai. Juos sudaro 24-27 colių įstrižainės ekranai, kurių gale primontuotas kompiuterio sisteminis blokas. Tokie įreginiai ant darbo stalo užima nedaug vietos – tik tiek, kiek užima pats monitorius. „CeBIT 2013“ parodoje daug kas demonstruoja tokius „viskas viename“ sprendimus. Iš jų išsiskyrė kompanijos „MSI“ anonsuotas gaminys „Wind Top AG2712“. Kaip teigia gamintojai, tai pirmas žaidėjams skirtas „viskas-viename“ tipo modelis rinkoje. „AG2712“ pagrindas – 27“ ekranas, „Intel Core i7-3630QM 2,4 GHz“ procesorius ir „Nvidia GeForce GTX 670MX“ vaizdo plokštė. Paskutinės dvi dalys yra nešiojamiesiems kompiuteriams skirtos komponentės, tad ypač didelės žaidimų spartos iš „MSI“ gaminio tikėtis neverta. Bet užtat jis yra labai kompaktiškas.

Žaidėjams skirtas monitoriaus ir nešiojamojo kompiuterio hibridas „MSI Wind Top AG2712“.Kęstučio Ikamo nuotr.

„AG2712“ nebus pigus kompiuteris. Orientacinė jo kaina – apie 1900 Eurų arba 6500 Litų.

Monitoriai filmų mėgėjams

Jei galvojate, kad šiuolaikiniai plačiaekraniai 16:10 arba 16:9 monitoriai yra idealiai pritaikyti filmams, klystate. Monitorių gamintojai sugalvojo naują ekranų formatą 21:9, kuris dar geriau tinka šiuolaikinių filmų skaitmeniniame formate peržiūrai, nes nepalieka jokių juodų juostų ekrano pakraščiuose. Tai yra, filmo vaizdas užpildo visą tokio ekrano, dar vadinamo kinemaskopiniu (angl.cinemascope), plotą.

Naujojo ekranų formato 21:9 atstovas „Philips 298P4QJEB“. Kaina – apie 2400 litų. „Philips“ nuotr.

„CeBIT 2013“ parodoje kopmpanijos „AOC“ ir „Philips“ pristatė kelis naujus savo monitorių modelius, kurių ekrano ilgio ir aukščio santykis yra 21:9. Kadangi šie monitoriai yra labai ištįsę į ilgį, jų įstrižainė yra neįprastai didelė - 27-29 coliai, nors iš pažiūros jie neatrodo gigantiški. „AOC q2963Pm“ yra 29 colių įstrižainės, rodo 2560x1080 raiškos vaizdą ir turi LED tipo matricą. Išskirtinė jo ypatybė – naujo tipo, mobiliems įrenginiams prijungti skirta MHL jungtis. Kiek kainuos „q2963Pm“ ir kada jis pasirodys prekyboje, kol kas neskelbiama. Tuo tarpu, „Philips“ kinemaskopinis modelis „298P4QJEB“ jau pardavinėjamas už maždaug 2400 litų. Kodėl toks brangus? „Philips“ poziciniuoja šį modelį kaip profesionalų. Skirtingai nuo „AOC“ gaminio, „298P4QJEB“ turi „AH-IPS“ tipo matricą, pasižyminčią žymiai geresniu apžvalgos kampu ir tikslesniu spalvų atvaizdavimu. Kiti „Philips“ monitoriaus rodikliai yra panašūs į „AOC“: ta pati vaizdo raiška, įstrižainė, bet MHL jungties „Philips“ neturi.

Kaip telefonu atrakinti duris?

Ar įmanoma išmaniuoju telefonu atrakinti duris? Taip, jei jūsų telefonas turi NFC ryšį ir duryse įtaisyta speciali spyna. , „Fraunhofer SIT“ instituto mokslininkai įsitikinę, kad ateityje telefonai pakeis įprastus raktus. Kaip teigė tyrėjų grupę parodoje atstovavęs profesorius Ahmad-Reza Sadeghi, „Key2Share“ vardu pavadintas sprendimas jau yra bandymų fazėje.

Kaip teigia „Key2Share“ sistemos kūrėjai, ateityje telefonas pakeis ne tik piniginę, bet ir durų raktus. „Fraunhofer SIT“ nuotr.

Viena iš išskirtinių „Key2Share“ ypatybių – įprasti fiziniai raktai pakeičiami elektroniniais. Elektroninė sistema yra žymiai lankstesnė už įprastą ir leidžia labai greitai „pagaminti“ naują raktą. Pavyzdžiui, jei į biurą ar organizaciją ateina svečias, jam į išmanųjį telefoną atsiunčiamas elektroninis laiškas arba MMS žinutė, prie kurios prikabinamas elektroninis raktas. Aktyvavęs raktą lankytojas gali savo telefonu atrakinti dalį arba visas - priklausomai nuo suteiktų teisių - biuro patalpas. Jei raktas yra laikinas, pasibaigus nustatytam laikui, jis nustoja galioti. Kaip teigė kūrėjai, „Key2Share“ sistema yra sukurta šiuolaikinių saugumo technologijų pagrindu ir „gali būti lengvai integruojama į jau naudojamas prieigos kontrolės sistemas“.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras