Europos Komisija (EK) jau beveik užbaigė trejus metus trukusį JAV kompanijos „Google“ veiklos antimonopolinį tyrimą dėl jos „piktnaudžiavimo savo dominuojančia pozicija rinkoje“, apie tai pareiškė antradienį Europos Parlamente Europos Sąjungos (ES) konkurencijos komisaras Choakinas Almunija (Joaquin Almunia).
„Pastarieji kompanijos pasiūlymai tenkina EK reikalavimus ir tai leidžia tikėtis, kad tyrimą pavyks užbaigti derybų keliu, be milijoninių baudų“, – pabrėžė ES komisaras.
EK pradėtas „Google“ veiklos antimonopolinis tyrimas buvo pradėtas 2010 m. lapkritį. EK JAV interneto milžinei iškėlė tris pagrindines pretenzijas.
Pirma, „Google“ paieškos sistemoje didžiausias prioritetas teikiamas savo informacinėms paslaugoms ir savo klientams, taip darant žalą konkuruojančioms kompanijoms, kurios gali apskritai neatsispindėti paieškos rezultatuose, netgi jei ir atitinka paieškos kriterijus. Pirmiausia, čia turimi galvoje teminiai tinklapiai, pavyzdžiui, restoranų ar viešbučių.
Antroji pretenzija – tai kontraktų apribojimai, kuriuos „Google“ taiko savo klientams, atimdama iš jų teisę savo tinklapiuose teikti nuorodas į konkuruojančias su „Google“ paieškos paslaugas.
Trečioji pretenzija susijusi su „privačios informacijos saugumo problemomis“ arba galimybe atskirais atvejais, per paieškos sistemą, prieiti prie konfidencialios informacijos.
Jeigu EK ir „Google“ pasieks abiem pusėms priimtiną susitarimą dėl šių pažeidimų pašalinimo be baudos sankcijų, tai bus abiejų šalių pergalė. Tokio susitarimo EK nepavyko pasiekti su „Microsoft“. EK antimonopolinis tyrimas, kurio metu tiriama „Microsoft“ veikla, trunka jau beveik 10 metų. Per šį laiką „Microsoft“ jau sumokėjo 2,2 mlrd. eurų baudų.
Eltos inf.