Žurnalistinis tyrimas apie JAV Federalinį kalėjimų departamentą (Federal Bureau of Prisons) parodė, kad daugelis kalinių šioje šalyje, kurie yra politiniai ir religiniai, išpažįsta islamo religiją. Patekęs į šiuos kalėjimus, kalinys netenka teisės į vizitus, telefono skambučius ir laiškus.
Pasak tiriamosios žurnalistikos atstovo Vilo Poterio (Will Potter), „ten daugiausiai kali musulmonai, ir taip pat ten yra nemažai kalinių, kurie už grotų atsidūrė dėl „antivalstybinių ir antikorporacinių“ pažiūrų, ypač tie, kurie pasisako už aplinkosaugą, gyvūnų teises“.
V. Poteriui leista apsilankyti JAV Kalėjimų departamento Komunikacijos vadybos skyriuje (Communication Management Unit, CMU), jis susitiko ir su amerikiečių aplinkosaugininku ir socialinės teisybės aktyvistu Deinieliu Magaunu (Daniel McGown), suimtu dėl padegimo ir nuteistu 70 metų kalėjimo, tačiau 2013 m. jam suteikta amnestija.
„Kai atvykau į kalėjimą, man buvo priminta, kad kalėjimo vadovybė žino, kas esu, todėl jei ko nors klausinėsiu, mano vizitas bus nutrauktas“, – pasakojo V. Poteris.
Apie slaptus Komunikacijos vadybos skyrius (CMU) žinoma labai nedaug. Jie sukurti 2006 m., kai Džordžo V. Bušo (George W. Bush) administracija vykdė „karą su teroru“.
CMU prižiūrimi kali maždaug 70 žmonių dviejuose federaliniuose kalėjimuose Indianos ir Ilinojaus valstijose. Jie atskirti nuo kitų kalinių, jų bendravimas su kitais kaliniais ir išorinių pasauliu apribotas, tiksliau, uždraustas ir stebimas. Nei artimųjų apkabinimas, nei žurnalisto vizitas jiems nėra įmanomi.
Pasak Konstitucinių teisių centro (Center for Constitutional Rights, CCR, Federalinis kalėjimų departamentas pažeidė federalinius įstatymus, kai be jokio paaiškinimo perkėlė kalinius į uždarus CMU skyrius.
Pasak V. Poterio, CMU skyriai naudojami ne pavojingiems teroristams kalinti, tačiau politiniams kaliniams, kad šie nebendrautų su visuomene ir žiniasklaida.
CMU skyrių kaliniai gauna 8 valandas nekontaktinių pasimatymų ir du 15 minučių telefono skambučius (tik anglų kalba) per savaitę, taip pat jie gali parašyti tris dviejų puslapių laiškus. Paprasti kaliniai pasimatymų turi keturis kartus daugiau, jiems skiriama 300 minučių pokalbių telefonu ir neribojamas laišku kiekis. CMU skyriai yra pasiklausomi.
„Čia kali ne teroristai, 9/11 lėktuvo pagrobėjai. Čia kali tokie kaip Jasinas Arefas (Yassin Aref), kurį apkaltino teroristiniu sąmokslu, tačiau paaiškėjo, kad jis toks nebuvo“, – sakė V. Poteris.
Šaltinis: ted.com
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]