Kaip ir žadėjo Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, nuo lapkričio 12 dienos visu pajėgumu pradėjo veikti visa e.sveikatos sistema. Ją sudaro centrinė e.sveikatos informacinė sistema bei jos posistemės – elektroninis receptas ir medicininiai vaizdai, taip pat gydymo įstaigų informacinės sistemos, teikiančios duomenis į centrinę sistemą.
Pagaliau sukurta efektyvi ir veikianti sistemą, kuri jungia visas gydymo įstaigas. Šio tikslo šalyje buvo siekiama jau kone dešimtmetį, į ilgai lauktą sistemą investuoti Lietuvos ir Europos Sąjungos milijonai.
Tiesa, ne visi supranta, kodėl Lietuvoje šio projekto kaina beveik dvigubai viršija kaimyninės Estijos išleistas lėšas diegiant panašią sistemą.
„Dabar svarbiausia ne pinigai, o tai, kad ilgai laukta sistema veikia ir tarnauja Lietuvos žmonėms“, - džiaugėsi vienas nenorėjęs būti įvardintas ministerijos pareigūnas.
Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos (ESPBI IS) e.sveikatos portalas, prie kurio prisijungus galima rasti savo pirminės sveikatos priežiūros centro ir šeimos gydytojo duomenis, informaciją apie gydymą, tyrimus, siuntimus, receptus, medicininius vaizdus, informaciją apie skiepus, medicinines pažymas.
Naujoji sistema veikia adresu esveikata.lt.
Kiek anksčiau, nuo lapkričio 2 d. pradėjo pradėjo veikti viena pagrindinių e.sveikatos sistemos dalių – elektroninis receptas. Prie sistemos prisijungęs pacientas gali matyti jam paskirtus medikamentus, informaciją apie vaistų vartojimą ir pan.
Jūsų patogumui, Sveikatos apsaugos ministerijos sukurtas informacinis filmukas „E.sveikata, elektroninių paslaugų naudojimo gairės pacientams“: