2024 m. balandžio 21 d.

 

Dalyvavimas NATO ir Europos Sąjungoje Lietuvai padeda atsispirti prieš vis agresyvesnę putiniškos Rusijos politiką

38
Paskelbta: 2018-06-05 15:05 Autorius: Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės kreipimasisBirželio 4 d.,  minint Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio (LPS) 30-metį Lietuvos Respublikos Seime, Persitvarkymo sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubo nariai išplatino viešą kreipimąsi, kuriame pripažino, kad svarbiausi Sąjūdžio siekiai ir uždaviniai iki šiol liko neįgyvendinti ir paragino Tautą telktis ir priešintis valdžios vykdomam Lietuvos išvalstybinimui ir ištautinimui.

Kreipimąsi pasirašė: Vytautas Bubnys, Antanas Buračas, Bronius Genzelis, Arvydas Juozaitis, Bronius Kuzmickas, Bronius Leonavičius, Alvydas Medalinskas, Romas Pakalnis, Vytautas Radžvilas, Artūras Skučas, Gintaras Songaila, Arvydas Šaltenis. Pritarė Sąjūdžio Seimo tarybos nariai Romas Gudaitis, Georgijus Jefremovas.

Skelbiame visą šį sąjūdžio pradininkų pareiškimą:

Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės kreipimasis

Birželio 3-ią dieną – Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžiui jau trisdešimt metų. Minėdami šiuos Sąjūdžio metus, labai aiškiai suprantame: jeigu nebūtų 1988 m. birželio 3 d., nebūtų ir 1990 m. kovo 11 d.

Mes, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariai, kreipiamės į bendražygius ir Lietuvos žmones, dėkodami už didžiulį pasitikėjimą ir nuostabius metus, kada buvome visapusiškai laisvi. Tačiau mes jaučiame ir prisiimame atsakomybę dėl to, kad padarėme ne viską, ką galbūt galėjome padaryti. Mes nuoširdžiai darėme tai, kuo tikėjome. Klydome, klupome, kėlėmės ir vėl ėjome drauge su visais mumis tikinčiais, su Tauta. Jūs mumis patikėjote. Mes tikėjome Lietuva, jos žmonėmis, susivienijome ir drauge pasiekėme tikslą – Nepriklausomą Lietuvą. Tai pats gražiausias ir nuoširdžiausias mūsų visų gyvenimo metas.

Demokratiškai ir dvasiškai pakylėtai susirinkęs Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio suvažiavimas išrinko Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Seimą, kurį dera ir būtina vadinti tikruoju Atkuriamuoju Seimu. Būtent jis 1989 m. vasario 16 d. Kaune paskelbė Nepriklausomybės atkūrimą, kaip Sąjūdžio ir Lietuvos kelią.

Geros Valios Pareiškimu, priimtu per Steigiamąjį Suvažiavimą, viešai įvardinome pasiryžimą: „Visose Lietuvos gyvenimo srityse esame pasiryžę siekti taikos ten, kur rasime nesantaiką, tiesos ten, kur rasime klaidinimą, darnos ten, kur rasime netvarką, šviesos ten, kur rasime tamsą.“

Negandų ir išbandymų kupiname Atgimimo kelyje mes tikėjome vienas kitu, tikėjome Tauta. Buvo sunku, tačiau žinojome tikslą, todėl kritiškomis dienomis 1988 m. lapkričio 20 d. Sąjūdis viešai paskelbė Moralinės Nepriklausomybės Pareiškimą. Įsipareigojome, kad jokia politinė padėtis negali suvaržyti Lietuvos valios, kaip Aukščiausiosios jos teisės, kad tik Lietuva gali priimti ir vykdyti savo įstatymus, kad tol, kol šis principas netaps teisine norma, jis turi būti kiekvieno asmeninė nuostata, kad Lietuvoje bus gerbiami tik tie įstatymai, kurie nevaržo Lietuvos Nepriklausomybės. Skelbėme valią sukurti teisinę ir demokratinę Lietuvos valstybę.

Tauta patikėjo Sąjūdžiu ir apie jį susitelkė. 1990 m. kovo 11 d. atkūrėme Lietuvos Nepriklausomybę. Šiuo istoriniu laimėjimu galime pagrįstai didžiuotis. Daugelio šiandienos sunkumų pagrindinė priežastis yra tik ta, kad atkurtos Lietuvos valstybės valdantieji palaipsniui išsižada ir Atgimimo Sąjūdžio idealų, ir pagrindinio valstybės pamato – Tautos suverenumo pirmenybės. Nuo Europos Sąjungos Lisabonos sutarties ratifikavimo imta nebesilaikyti konstitucinių nuostatų, kurios riboja valdžios galias. Neturime ir aiškios vizijos kaip bus siekiama tautos gerovės. Leidome mindyti pamatines valstybingumo vertybes. Ypač tai pasakytina apie lietuvių kalbos valstybinį statusą.

Dalyvavimas NATO ir Europos Sąjungoje Lietuvai padeda atsispirti prieš vis agresyvesnę putiniškos Rusijos politiką regione bei mėginimus įtakoti mūsų šalies politinį, ekonominį gyvenimą. Partnerystė su euroatlantinės bendrijos šalimis yra esminis mūsų valstybės saugumo, gerovės ir klestėjimo ramstis. Tačiau mūsų bendrojo gėrio ir ateities pagrindas – tai ori, tvirtai savo žemėje įsišaknijusi tauta ir iš tiesų suvereni valstybė, tai nustato referendumu priimta Konstitucija.

Tik puoselėdami savo pačių vidinę stiprybę ir piliečių pasitikėjimą valstybe, užtikrinsime savo šalies gyvybingumą Vakarų civilizacinėje erdvėje, įveiksime išorines grėsmes. Todėl turime aiškiai matyti ir eurofederalizmo pavojų, kai ES viršūnėlės be tautų valios mėgina kurpti federacinę valstybę, nors tai akivaizdžiai prieštarautų daugelio valstybių, taip pat ir Lietuvos, Konstitucijai.

Europos Sąjunga – tai valstybių ir tėvynių sąjunga, tokia turėtų ir likti, o eurofedealizmas ją tik sugriautų. Globalizmo ir korupcinio valstybės užvaldymo šaknys yra bendros. Tą atskleidė ir „MG Baltic“ ryšiai su eurofederalistais. Daugeliui piliečių tapo akivaizdu, kad būtina pasipriešinti mūsų šalies išvalstybinimui ir ištautinimui.

Mes, Sąjūdžio pirmeiviai, esame įsitikinę, kad šiandien dar ne vėlu Tautai vėl telktis, nepaisant partinių ar kitų skirtumų, ir tvirtai atsigręžti į savo egzistencines vertybes, kurios prieš 30 metų mus sutelkė ir padėjo atkurti mūsų valstybę. Ne visi tie, kurie skelbiasi Sąjūdžio kelio tęsėjais, liko ištikimi šioms vertybėms, tačiau mes tikime naująja Lietuvos karta, jos patriotizmu ir pilietine valia, gebėjimu suvokti bendrą reikalą ir sustabdyti Lietuvos naikinimą. Esame pasirengę prisidėti savo žiniomis bei patirtimi, siekiant sugrąžinti pagarbą Lietuvos valstybei ir piliečiams, pažaboti neteisingumą, įveikti atskirtį, kad išvykę piliečiai vėl norėtų čia sugrįžti.

2018 metų birželio 3 diena, Vilnius

Susiję:

Kyla nauja Sąjūdžio banga: birželio 3-iosios deklaracija „Su Sąjūdžiu – į Tautos forumą“

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
38. Beržoro valtininkas
(2023-10-04 10:57:12)
(90.131.45.34) Parašė:

Sėdi Juozaitis, tas pats silpnaprotis, kuris aistringai perpasakojo Ukrainos feikus, jau jam ilsėtis laikas, nes nebesusigaudo kas vyksta.37. Po dešimtmečio..
(2023-10-04 08:38:14)
(90.131.36.173,82.145.208.97) Parašė:

JAV doleris taps eiline pasaulio valiuta, eurocentrizmas dings be pėdsako, prasidės BRICS valstybių dominavimo era, tik tada katastrofiška situacija planetoje normalizuosis.36. Prašalietis
(2023-10-04 08:22:20)
(88.118.183.143) Parašė:

"Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės kreipimasis Birželio 3-ią dieną – Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžiui jau trisdešimt metų. Minėdami šiuos Sąjūdžio metus, labai aiškiai suprantame: jeigu nebūtų 1988 m. birželio 3 d., nebūtų ir 1990 m. kovo 11 d...." Iniciatyvinė grupė, minėdama jubiliejų, "pamiršo"paminėti pagrindinius veikėjus- Jei nebūtų buvę Gorbačiovas su savo perestroijke, perestroijkės "architektas", "visuomeninių sąjūdinių' judėjimų Gorbačiovui ir perestroijkei remti visose sąjunginėse respublikose organizatorius Jakovlevas.., nebūtų nei 1988 m. birželio 3 d., nebūtų ir 1990 m. kovo 11 d...., nei KGB kontroliuotų sąjūdinių iniciatorių, KGB faktiškai paskirtų ir iki Jelcino Baltarusijos Belovežo girios suokalbio kontroliuotų sąjūdinių vadovų...35. alius
(2018-06-07 17:21:49)
(78.60.93.131) Parašė:

Kažko prigeso mūsų šviesuliai.Bet kaip į tą kompaniją pakliuvo Radžvilas man lieka mįslė?34. aAlgirdas-A.Martinkui(33)
(2018-06-07 14:41:56)
(78.56.79.247) Parašė:

atsiprašau nesu filosofas ir todėl kai ką praleidžiu ir todėl labai įdomu pasitikslinti kas gi buvo 2018m birželio 3d deklaracijos autorius ? Ačiū33. Andrius Martinkus
(2018-06-06 09:54:39)
(87.247.123.212) Parašė:

Kuo 2018 m. birželio 3 d. deklaracija skiriasi nuo kitų panašių dokumentų? Mano požiūriu, dėl dviejų dalykų. 1) Joje visiškai nėra rusofobijos tvaiko. 2) "Neoliberali Lietuvos kvazivalstybė", valdoma "naujųjų kolaborantų", de facto pripažįstama pagrindine lietuvių tautos prieše, padariusia tautai ne mažiau, o gal ir daugiau žalos už komunistų okupaciją. Citata: "Lietuvoje vykdoma ekonominė ir socialinė politika, išvariusi iš šalies milžinišką darbingiausių gyventojų dalį, pagrįstai gali būti lyginama su okupantų vykdytu Tautos naikinimu, o mastais ir – turint omenyje bendruosius demografijos polinkius – keliamais pavojais tautos būčiai jį net pralenkia." Deja, geras vaizdas buvo sugadintas netrukus pasirodžiusio Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narių kreipimosi su tipiškomis rusofobinėmis klišėmis. Vis dėlto įdomu, kad šie dokumentai pasirodė atskirai, o pagrindiniame birželio 3 d. deklaracijos tekste rusofobijos nėra nė kvapo. Matyt, antrojo dokumento autoriai tokiu būdu bandė "taisyti padėtį". Bet kokiu atveju akivaizdu, kad tautos savimonėje bręsta supratimas, kad tikrieji jos priešai - ne Rytuose.32. Piksius>nu jo
(2018-06-06 07:54:26)
(78.58.239.209) Parašė:

Tavo nikas labai atspindi supratimą, Nu jo, viskas ir užvakar ir šiandien ir gal...toliau nu jo Nu jo, sujudėjimas atvedė į nepriklausomybę, o kakas nutiko toliau. Visi interpretuoja kas buvo kaip nori. Klausimas, kodėl jaunimas galvoja, kad srėbia sąjūdžio sriubą? Sąjūdis tik pakūrė lauželį, sriubą virė kiti. Tad nereikia painioti kas pasiūlė ir įkūrė idėją, ir tų kurie ją įgivendino. Tai visai skirtingi dalykai. Ir būk analistiškešnis. Visi įvykiai turi savo laikotarpį. Kai kuriuos tu supranti kaip vieną. Mano supratimu, kiekienas yra išskirtinis ir laike ir supratime mano. Kiekvienam yra priažastis. Jai tu manai, kad ne kažkoks ten sajudėlis dabar reguliuoja eismą, tai būk malonus nušviesk tuos kurie dar neišvažiavo...31. 14>uuuoooj
(2018-06-06 06:45:17)
(178.16.34.170) Parašė:

"Tarybų Sąjungoj šlovingoj, Tarp lygių lygi ir laisva. Gyvuok per amžius,būk laiminga, Brangi Tarybų Lietuva" Man ir dabartiniai plepalai ir deklaracijos primena tą praeitą etapą.Ten irgi tikino,kad esame laisvi,kad mus nuo kažko tai saugo,gina,kad tik toje sąjungoje nueisime į šviesų rytojų.Kas pasikeitė dabar?Vėl tie patys pažadai,tik žadėtojai kiti.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras