Krašto apsaugos ministerijos iniciatyva suvienodinti su įslaptinta informacija dirbančių valstybės tarnautojų ir pareigūnų patikimumo reikalavimus bei, esant būtinybei, įtvirtinti bendrą jų nušalinimo nuo pareigų institutą gali žlugti - Vyriausybės pasitarime naujai asmenų patikimumo tikrinimo tvarkai kritikos pažėrė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT), Teisingumo ir iniciatyvą parodžiusios Krašto apsaugos ministerijos teisininkai.
Inicijavus Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo pataisas, ši tvarka nustatė, kad jei asmuo netenka leidimo dirbti su slapta informacija, jis privalo būti perkeltas į pareigas, kurioms nereikia tokio leidimo, arba, vietoje atleidimo, yra nušalinamas nuo pareigų, kol bus patikrintas jo patikimumas.
Tačiau pasikeitusios minėto įstatymo nuostatos vis dar praktiškai neįgyvendinamos, nes bene visų šalies statutinių tarnybų veiklą apibrėžia atskiri statutai bei įstatymai, o ir visiems vienodo nušalinimo nuo tarnybos instituto nėra.
Todėl nuspręsta suvienodinti valstybės tarnautojų ir statutinių pareigūnų patikimumo reikalavimus ir įtvirtinti, kad jie būtų nustatomi ne atskiruose įstatymuose ir statutuose, bet Valstybės tarnybos įstatyme.
Tačiau atskiru statutu besivadovaujančios STT bei atskiras statutines tarnybas globojančių Teisingumo bei Krašto apsaugos ministerijų teisininkų pateiktose pastabose pažymima, jog naujoje tvarkoje pasigendama konkrečių nušalinimo iš pareigų terminų, taip pat - įvardintų nusižengimų, už kuriuos grėstų nušalinimas iš pareigų, nėra apibrėžta, kaip elgtis priesaikos sulaužymo atveju ir kita.
ELTA
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]