Viešėdamas Pasaulio ekonomikos forume Davoso mieste, Šveicarijoje, Lietuvos Respublikos Prezidentas dalyvavo uždaroje apskritojo stalo diskusijoje „Neformalus Pasaulio ekonomikos forumo lyderių susitikimas: kylanti Europa“.
Apie tai skelbiama Prezidentūros pranešime visuomenei „Prezidentas: Europos lyderiams linkiu ryžto imtis veiksmų prieš tikrąsias grėsmes“.
Diskusijoje, skirtoje aptarti Europos Sąjungos šalių strateginiam bendradarbiavimui ir jo stiprinimui, bendrosios rinkos plėtrai ir konkurencingumo didinimui pasaulyje, pranešimus skaitė Europos Sąjungos lyderiai – Europos Parlamento Pirmininkas Davidas Maria Sassoli ir Europos Vadovų Tarybos Pirmininkas Charles Michelis. Mintimis keitėsi Europos bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos, „Young Global Leaders“ atstovai, Europos šalių vadovai.
Diskusijoje G. Nausėda Europos lyderius paragino nesislėpti už skambių frazių kaip „Europos strateginis suverenitetas“, o suteikti šiems žodžiams pagrindo – įžvelgti tikruosius iššūkius, su kuriais susiduria Europos Sąjunga, ir ryžtingai juos įveikti.
Lietuvos vadovas priminė Rusijos grėsmę, pasireiškiančią kibernetinėmis, informacinėmis atakomis, manipuliavimu istoriniais faktais. Akcentuota netoleruotina Rusijos agresija Ukrainoje ir Sakartvele, kur konfliktus siekiama įšaldyti, o ne išspręsti.
„Europos Sąjunga drąsiai ir ryžtingai pasisakė dėl klimato kaitos, tokio paties ryžtingumo tikimės ir atsakant į Rusijos grėsmę“, - pranešė šalies vadovas.
Pasak prezidento, Europos Sąjungos valstybės negali būti atlaidžios tiems, kas nepaiso tarptautinės teisės viršenybės, taikos išsaugojimo, šalių suvereniteto principų.
Prezidentas paminėjo ir tebesitęsiančius konfliktus Artimuosiuose Rytuose.
„Esant tokiai sudėtingai ir dinamiškai situacijai pasaulyje, reikalingas aktyvus Europos Sąjungos kaip tiltus tiesiančios, jungiančios ir įgalinančios moderatorės vaidmuo“, - nurodė G. Nausėda.
Šalies vadovo teigimu, Europa turi puoselėti santykius su JAV ir stiprinti transatlantinius ryšius.
„Mes puoselėjame tas pačias vertybes ir identifikuojame tas pačias grėsmes ir iššūkius, bendradarbiavimo stiprinimas būtų naudingas abiem pusėms“, - informavo Lietuvos vadovas.
Pasak prezidento, Europos Sąjungai ypač bus svarbūs artimi ryšiai su Jungtine Karalyste, tad bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityse turėtų tapti prioritetinis.
„Europos Sąjungos stiprybė yra vienybė ir kompromisas tarp šalių interesų. Visi sutariame, kad būsime tiek stiprūs, kiek sugebėsime asmeninius interesus paaukoti dėl didesnio tikslo – taikos, saugumo, gamtos išsaugojimo, kovos su klimato kaita, ES vienybės ir tvarumo“, - atskleidė prezidentas.
Šaltinis: prezidentas.lt