Konservatorių (torių) partijos lyderis ir Jungtinės Karalystės premjeras Davidas Cameronas pranešė, kad naujoji vyriausybė rengs referendumą dėl narystės ES.
Buvęs užsienio reikalų ministras seras Malcolmas Rifkindas pareiškė: „Cameronas vertins rinkimų rezultatus kaip įsipareigojimą surengti referendumą, kurį surengti jis yra žadėjęs. Jis sieks derybų su ES, kad Briuselio ir Londono santykiai Britanijai būtų labiau naudingi, o vėliau patars šalies gyventojams balsuoti už tai, kad šalis pasiliktų ES.“
Iš D. Camerono laukiama realių permainų šalies vidaus politikoje. Spaudimas premjerui tik augs ir, reikia pastebėti, kad spaudimas taip pat bus ir iš savos partijos atstovų.
Buvęs vyriausybės narys Johnas Redwoodas teigia: „Noriu, kad sugrįžtų mūsų demokratija. Jei kas nors ir turi prasmę britams, tai nuostata, kad galutinį sprendimą priima jų išrinkti britų parlamento atstovai. Mes negalime gyventi pasaulyje, kur pagrindiniai klausimai yra reguliuojami europietiškais įstatymais, kurių mes negalime pakeisti.“
Konservatorių partijos pirmininkas Grantas Shappsas išreiškė tokią nuomonę: „Mums reikia diskusijų apie tuos žmones, kurie atvyksta čia, kad gautų pašalpas, socialinį būstą bei kitas lengvatas, ir nemoka šaliai jokių mokesčių. Todėl mums reikia protingų reformų, kad žmonės atvyktų čia dirbti, o ne gauti pašalpas.“
Surengti referendumą dėl narystės ES D. Cameronas pažadėjo 2017 m. pabaigoje.
„Euronews“ korespondentas Londone Jamesas Franey tvirtina: „Davidas Cameronas įveikė pirmąjį išbandymą formuodamas vyriausybę. Tačiau laukia dar vienas – įtikinti parlamentarus palaikyti reformas, kurias jis norės vykdyti.“
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]