2024 m. balandžio 18 d.

 

Deguonies trūkumas turi įtakos Alzheimerio ir Parkinsono ligoms, tačiau veido kaukės nekenkia

9
Paskelbta: 2021-02-23 08:37 Autorius: ekspertai.eu

Mūšyje su pasauline koronaviruso pandemija kaukių dėvėjimas yra viena pagrindinių priemonių, siekiant apsiginti nuo XXI a. maro.

Lietuvos piliečiai raginami dėvėti veido kaukes visur kur įmanoma. Nesupratingi – baudžiami solidžiomis baudomis.

Pastaruoju metu piliečiai informuojami apie naujovę – jei vienu metu bus dėvimos dvi veido kaukės, apsikrėsti koronavirusu tikimybė dar ženkliai sumažėja.

Yra nuomonių, kad nepakenktų dėvėti ir trijų ar net keturių veido kaukių vienu metu, tokiu būdu koronaviruso galimybės prasiskverbti į žmogaus organizmą būtų praktiškai nulinės.

Visi tie, kurie drįsta suabejoti kaukių nauda sveikatai, Lietuvoje vadinami antistambulininkais, Kremliaus agentais ir panašiais populiariais mūsų šalyje išsireiškimais.

Į ekspertai.eu redakciją kreipėsi skaitytojai, prašydami pakomentuoti ir įvetinti Vilniaus universiteto mokslininkų tyrimą, kurie esą nustatė, kad deguonies trūkumas turi įtakos Alzheimerio ir Parkinsono ligoms.

„O nuolatinis veido kaukių dėvėjimas nedidina deguonies trūkumo?“, - klausė viena skaitytoja.

Minėto VU mokslininkų tyrimo metu tikrai nustatyta, kad deguonies trūkumas turi įtakos Alzheimerio ir Parkinsono ligoms.

„Didėjantis sergamumas neurologinėmis ligomis ir nepakankamai efektyvus jų gydymas skatina plėsti žinias apie šių ligų patogenezės mechanizmus. Skaitant su šiomis ligomis susijusią naujausią literatūrą paaiškėjo, kad deguonies trūkumas (hipoksija) daro įtaką neurologinės kilmės ligų vystymuisi: ūmi hipoksija – sulėtina, tuo tarpu lėtinė hipoksija skatina šių ligų progresavimą. Tai gali būti siejama su ląstelei būdingu adaptaciniu atsaku į aplinkoje sumažėjusį deguonies kiekį. Remiantis šiais duomenimis kilo mintis tyrinėti hipoksijos ir genų, siejamų su neurologinės kilmės ligomis, ryšį“, – atskleidžia vienas šio tyrimo autorių, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Arvydas Kanopka.

Dr. A. Kanopkos įsitikinimu, tema itin svarbi ir tuo, kad šiuolaikinis mokslas dar nerado efektyvių būdų padėti tokiomis ligomis kaip Alzheimerio ar Parkinsono ligos sergantiems žmonėms.

Atlikti tyrimai parodė, kad Parkinsono ar Alzheimerio ligų atveju sumažėjęs deguonies kiekis aplinkoje lemia pagreitėjusį minėtų ligų vystymąsi žmogaus organizme.

„Taip pat tyrimų metu gauti rezultatai padės geriau suprasti šių ligų vystymąsi bei atrasti efektyvesnes gydymo priemones, ar efektyvesnius būdus palengvinant sergančiųjų žmonių būseną“, – įsitikinęs dr. A. Kanopka.

Sumažėjusios deguonies koncentracijos (hipoksijos) ląstelės aplinkoje įtaką neurodegeneracinių ligų vystymuisi analizavęs tyrimas sulaukė ir pasaulinio dėmesio – publikuotas tarptautiniame mokslo žurnale „Gene“.Ekspertai.eu atsako skaitytojai: ne, veido kaukės niekaip nekenkia sveikatai. Lietuvos specialistai rekomenduoja – jei nuolatos dėvite veido kaukę ir jums atrodo kad trūksta oro, tiesiog vieną kartą per minutę papildomai giliau įkvėpkite ir viskas.

Plačiau susipažinti su Lietuvos specialistų rekomendacijomis apie veido kaukių naudą, kurias nė nemirkteldamas viešina Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės vadovaujamas valstybinis transliuotojas, galite vasario 16 d. „PressJazz TV“ laidos „2K+“ ištraukoje – žiūrėti čia:

Visus „PressJazz TV“ laidos „2K+“ įrašus rasite ČIA.

Susiję:

Veido kaukės būtinos, kad išliktume sveiki ir drūti (pažintinis filmas įgarsintas lietuviškai)

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
9. S
(2021-02-23 16:29:17)
(37.228.213.33) Parašė:

Paziurekim i sios paneles sukuosena, tai salmas, jai tikrai tinka kauke metaline...8. Darijus
(2021-02-23 13:25:34)
(185.6.234.91) Parašė:

Geriausiai nešioti visą pakelį kaukių. Galima neišpakuotą ir kišenėje.7. Beavis & Butthead done America
(2021-02-23 12:24:18)
(90.137.51.17) Parašė:

Tiems kas nenori "įsiverginti" minimum, ir nenešioja vergo kaukės ant nosies, tiems siųlau pavadinti: Beavis. Tiems kas nenori "įsiverginti" max., ir nenešioja vergo kaukės ne tik ant nosies bet ir burnos, tiems siųlau pavadinti: BUTTheads.6. Anupras
(2021-02-23 10:37:58)
(64.145.67.233) Parašė:

Tyrimai pilasi kaip iš gausybės rago ir visi be išimties teisūs, kas kam priimtina tas to ir klauso. Problemos kyla tuomet kai vienas nori įrodyti savo tiesà kitam ir taip lyg ir tapti viršesniu. Dažnai įrodymams pasitelkiamas smurtas, fizinis ir psichologinis. Žmonės nemoka diskutuoti.5. kaukės žudo
(2021-02-23 10:34:38)
(86.100.102.152) Parašė:

Vieša paslaptis, jog esant žemam kraujo spaudimui insultą pasigaunama dažniau. Bandymas: pasimatavę spaudimą paimate celofaninį, produktams skirtą maišelį,juo apsigobę nosį ,burną, kvėpuojate kiek užtenka oro ir vėl matuojate spaudimą. Jis bus nukritęs tarkim nuo nuo 170 iki 140.Taip pokario laikais,dar neišradus šiuolaikinius nuodus-"vaistus", gadinant širdį , nuo spaudimo, greitosios pagalbos medikai gelbėdavo popieriniais maišeliais nuo hipertenzijos. Pavaikščiojo turinti per žemą spaudimą kaukėta močiutė ir..o politikai "nesupranta" iš kur tiek daug insultų.4. trumpai
(2021-02-23 10:03:33)
(78.60.194.148) Parašė:

Ko jus verkiat dėl tu kaukiu nei aš ju nešiojau,nei nešioju,nei nešiosiu.3. Proletaras
(2021-02-23 09:45:59)
(78.58.185.179) Parašė:

Yra ir kita bėda. Per kauke neiškvipemos viso iš organizmo, kvepavimo metu susidariusios atlekos. O tai pagrinde CO2. Anglies dvideginis, kuris bet kokiam gyvam organizmui nuodas. Ir tai kaip rukima. Žmogus pastoviai kvepuoja kenksminga medžiaga. To pasekmes pasimatys vėliau. Žinoma valstybė nusiplaus rankas.2. pranašas
(2021-02-23 09:17:41)
(78.62.21.104) Parašė:

Nepykite ant jos, kai Dievas nori nubausti žmogų arba žmoniją -atima protą.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras