Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriaus prokurorė Aurelija Gališanskytė priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl galimo VĮ „Ignalinos atominė elektrinė“ darbuotojų kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo suėjus senaties terminams.
Šis tyrimas buvo pradėtas Generalinėje prokuratūroje 2012 m. vasarą po žiniasklaidos priemonėse pasirodžiusios informacijos apie aukštas pareigas einančių šios valstybės įmonės darbuotojų galimai padarytas nusikalstamas veikas. Atlikti minėtą ikiteisminį tyrimą buvo pavesta Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybai. Pradėjus tyrimą jam vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūra, vėliau vadovavimas tyrimui buvo perduotas Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorams.
Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyti 1999-2004 metais galimai įvykdytų nurodytų nusikalstamų veikų požymiai. Tačiau vadovaujantis šiuo atveju taikytina 2003 metų Baudžiamojo kodekso 95 str. 1 d. 1 p. redakcija, asmeniui, padariusiam sunkų nusikaltimą, negali būti priimtas apkaltinamasis nuosprendis, jeigu nuo nusikaltimo padarymo yra praėję dešimt metų, o padariusiam apysunkį nusikaltimą, apkaltinamasis nuosprendis negali būti priimtas, jeigu nuo nusikaltimo padarymo yra praėję aštuoneri metai. Atsižvelgiant į tai, kad per šį įstatymo nustatytą laiką galimai padarę nusikalstamas veikas asmenys nesislėpė nuo ikiteisminio tyrimo, nepadarė naujų nusikalstamų veikų, ikiteisminis tyrimas privalėjo būti nutrauktas suėjus baudžiamosios atsakomybės senaties terminui.
Konstatuojant, kad šiuo atveju baudžiamąjį persekiojimą buvo privaloma nutraukti dėl suėjusio senaties termino ir siekiant veiksmingesnio baudžiamojo persekiojimo proceso organizavimo, generalinio prokuroro D. Valio pavedimu lapkričio – gruodžio mėnesiais vyks tiksliniai prokurorų bei STT tyrėjų mokymai.
„Tokios situacijos, kai galimai įvykdytos korupcinės veikos lieka taip ir neištirtos arba po kelerių metų rezonansinių teismo procesų jie visgi baigiasi subliuškusiais kaltinimais, nėra priimtinos nei visuomenei, nei mums. Todėl šiuo metu itin rimtai analizuojame šių tyrimų praktiką ir rezultatus, vykdome mokymus visoje Lietuvoje pasikviesdami ir patyrusius teisėjus tam, kad ši situacija imtų keistis palankesne linkme.“ – teigia D. Valys.
Taip pat siekiant korupcijos prevencijos tikslų, lapkričio 3 d. priimto nutarimo nutraukti minėtą tyrimą nuorašas perduotas Specialiųjų tyrimų tarnybai, Viešųjų pirkimų tarnybai, Vyriausiajai tarnybinės Etikos komisijai ir Vyriausybei.
prokuraturos.lt inf.
Naujausi
Naujausi komentarai
Xxxx
IP 2a00:1eb8:c2b7:d505:9dc7:fc70:1dad:2ef0 | 03:19:28
"Geras diktatorius" - geras šeimininkas, gali kad ir iki gyvos galvos būti renkamas, o štai "durnas prezidentas" bėda visų namams, laksto kaip mažas vaikas po namus degindamas degtukus, pakol žmonės nepagaus ir kaip reikiant diržo neįkrės....
Dzūkija > 1.
IP 82.149.80.9 | 03:00:08
... suklastoti rezultatai, ar suklastotos sąvokos ??? - kas yra diktatorius ??? o kas demokratas ??? panašu, kad reiktų kalbėti būtent apie tai... kodėl Putinas ar Lukašenka diktatoriai ??? kad ne vienerius metus yra renkami prezidentais ir atstovauja savo valstybėms ??? ar todėl, kad ne JAV juos pa...
PoNuli Nausėda,
IP 79.139.250.26 | 01:10:36
Sakykite greitai, kieno KRYMAS, DONECKAS, LUGANSKAS, MARIUPOLIS, MELITOPOLIS, GENIČESKAS, SOLEDARAS, ARTIOMOVSKAS, AVDEJEVKA, UGLEDARAS, KURACHOVAS, TORECKAS, ČASOV JARAS?...