Europos Sąjunga pripažįsta, kad vandens gėlinimas yra būtinas, tačiau reikalauja, kad būtų laikomasi griežčiausių aplinkosaugos standartų.
Gėlinimas – tai druskos šalinimo iš jūros ar sūraus vandens procesas, kurio metu iš jūros ar sūraus vandens pašalinama druska, kad jis taptų tinkamas gerti.
„Šiuo metu, kai visuotinis atšilimas kelia grėsmę planetos vandens tiekimo tvarumui, nudruskintas vanduo laikomas svarbia alternatyva. Kelios pietinės Europos Sąjungos šalys jau naudojasi šia sistema geriamajam vandeniui ir žemės ūkio reikmėms“, - skelbia euronews.
Tačiau gėlinimo įrenginių statyba ir eksploatacija yra brangi, be to, jie sunaudoja daug energijos, nors naujos technologijos gali sumažinti išlaidas ir poveikį aplinkai.
Gėlinimo įrenginiai taip pat gali daryti neigiamą poveikį jūrų gyvūnams ir augalams. Valant sūrų vandenį susidaro šalutinis produktas - koncentruotas sūrymas, kuriame yra cheminių medžiagų. Išleistas į jūrą jis gali pakenkti žuvims, koralams ir planktonui.
Daugelis mano, kad vandens gėlinimas yra „kraštutinė priemonė“, kurią reikėtų rinktis tik išbandžius kitas galimybes, pavyzdžiui, pakartotinį nuotėkų naudojimą ir nuotėkio mažinimą.
Šaltinis: euronews