2024 m. birželio 25 d.

 

„Delfi.lt” provokacija prieš profesorių V. Landsbergį ir Lietuvą

31
Paskelbta: 2014-01-27 14:49 Autorius: ekspertai.euPagaliau ima ryškėti slaptos VSD pažymos, kurios citatas žiniasklaidai nutekino prezidentės patarėja, užuominos, esą, Rusija savo provokacijas prieš Lietuvą gali vykdyti per mūsų pačių žiniasklaidos priemones. Būtent tokią provokaciją prieš Lietuvą šį savaitgalį, sausio 25 dieną, įvykdė didysis žinių portalas delfi.lt, paskelbęs Eglės Samoškaitės publikaciją „V. Landsbergis džiūgauja: užkirstas kelias šliužams”.

Profesorius operatyviai viešu laišku „Dugnas“ reagavo į juodųjų technologijų „specų“ sukurptą ataką ne tik prieš jo asmenį, bet siekiančią kur kas pavojingesnių valstybei tikslų. Profesoriui sureagavus, žinių portalas staigiai ėmė mėtyti pėdas ir provokacinio straipsnio pavadinimą keitė net keturis kartus.

Iš pradžių sušvelnino į „V. Landsbergis džiūgauja: užkirstas kelias šliužams ir pankoms“. Pamatęs, kad ir šis pavadinimas nekaip atrodo, pakeitė į „V. Landsbergis džiūgauja: užkirstas kelias pankoms“. Supratęs, kad ir vėl pavadinimas skamba nevykusiai, pakeitė į „V. Landsbergis džiūgauja: užkirstas kelias referendumui“.Portalas viešai neatsiprašė profesoriaus ir jo laiško nepaviešino, matyt, manė, kad provokacija taip užglaistyta liks nepastebėta. Šis provokatorių manevras (nepastabiam skaitytojui gal tik „smulkmena“) reiškia labai rimtą dalyką: tie, kas buvo sumanę šią provokaciją prieš profesorių ir Lietuvą, nėra avinėlių kailiais prisidengę nekalti šiek tiek suklydę gyvūnėliai.

Portalas delfi.lt, arba pats nesuvokdamas, ką daro, arba tyčia, neva dangstydamas pirmąją provokaciją, čia pat daro ir antrąją. Pasirodžius profesoriaus staigiam pasipiktinimo pareiškimui portalas pavadinimą keitė net keturis kartus, nepaaiškinęs priežasties, kodėl jį keičia. Kas nurodė pakeisti? Taigi „Iš burnos žodis žvirbliu lekia, bet jaučiu grįžta“. Žvirblis buvo paleistas, profesorius eilinį kartą apjuodintas ir dabar jau niekas nesiaiškins, ar taip, ar kitaip pasakė V. Landsbergis konservatorių Tarybos posėdyje.

Žinant pagrindinį klausimą, kuris buvo svarstomas TS–LKD taryboje (Dalios Grybauskaitės parėmimas kandidatuojant į prezidentus antrajai kadencijai), aiškėja ir tikrasis delfi.lt provokacijos turinys bei galimas užsakovas.

Šiuo žurnalistiniu akibrokštu kuriamas labai atgrasus pagrindinės prezidentę remiančios partijos ir jos garbės pirmininko vaizdinys. Supraskit, štai kokia retorika yra tų, kurie yra pagrindiniai prezidentės (Lietuvos nepriklausomybės garanto) satelitai. Stengiamasi įvaryti pleištą tarp konservatorių partijos ir prezidentės iš vienos pusės ir „suklaidintos“ tautos – iš kitos. Profesoriaus retorinis klausimas, kas už tai moka, tikrai nėra be pagrindo. Aiškus atsakymas yra VSD nutekintoje slaptoje pažymoje – tos provokacijos prieš Lietuvos valstybę organizuojamos ir gerai apmokamos iš storų mums nedraugiškų kaimyninių valstybių piniginių.

VSD, užuot užsiėmusi abstrakčių pažymų rašinėjimais, jei iš tikro stovi valstybės sargyboje, privalo užsiimti šiuo konkrečiu faktu – delfi.lt įvykdyta brutaliausia provokacija prieš Lietuvos valstybę ir profesorių Vytautą Landsbergį, užkardyti panašius provokacinius veiksmus, o medžiagą apie provokaciją įvykdžiusį portalą ir žurnalistę perduoti Generalinei prokuratūrai, idant ši atskleistų tikruosius provokacijos užsakovus bei vykdytojus.

Galų gale įaudrinta Lietuvos visuomenė nori išgirsti labai konkrečius atsakymus, kas organizuoja šias provokacijas ir kokia yra žiniasklaidos portalo atsakomybė, kurios kanalais provokacija įvykdyta?

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
31. Užsienietis
(2014-05-29 16:38:59)
(220.233.71.211) Parašė:

Asmuo nuvedęs Lietuvą į NEPRIKLAUSOMYBĘ yra vertas daugiau negu visokių priekaištų iš komunistinio galvosenos likusių pamazgų.30. Kokia dar provokacija?
(2014-02-01 13:59:46)
(84.240.33.185) Parašė:

??? Kame? propesoriui pavadinimas nepatiko..? o tai vis gi dziugavo muzikontas...29. sku
(2014-02-01 12:01:19)
(78.62.157.129) Parašė:

Nuo kada Landsbergis pasidarė tas pats,kas ir valstybė?28. Diedukas>27-am
(2014-01-29 10:35:55)
(88.223.51.123) Parašė:

Pamazgas pilstyti tik jam leidžiama. Gali užstoti šitą veikėją savo plačia krūtine. Yra dar naivuolių...27. Keistas
(2014-01-28 13:05:01)
(78.63.122.248) Parašė:

Tikriausiai Pasaulio pabaiga būtų netoli, jei staiga nustotu pilti pamazgas ant Lansbergio, jei pila reiškia visi savo vietoje.26. Rimantas Petrikas
(2014-01-28 05:21:05)
(78.61.95.116) Parašė:

Lietuvi, neišduok savo amžinos tėvynės, mūsų tėvų, brolių, seserų - Lietuvos, išsaugok tautai nuosavybės teise priklausančią žemę valstybės piliečių rankose. Taip šiandien būtinai reikia, ieškoti santarvės tarp visų visuomenės sluoksnių bendram mūsų labui ir kilniam tikslui pasiekti - šiandien reikia išsaugoti išskirtinę lietuvių tautos teisę į žemės nuosavybę Lietuvos piliečių rankose - reikia griežtai laikytis Konstitucinės nuostatos. Vadovaujantis aukščiausiuoju valstybės įstatymu - Konstitucija, žemė NERIBOTĄ LAIKĄ nuosavybės teisėmis priklauso tautai ir dėl šios priežasties, Lietuvos piliečiai LAIKINAI valdantys žemę nuosavybės teise, moka valstybei Žemės rentos mokestį. Kaip gali lietuviai kitataučiams laisvai parduoti savo žemę, kai Lietuvoje nėra žemės pardavimo rinkos, konjunktūros, kai Lietuvoje žemės hektarą galima nupirkti už 2 - 3 tūkstančius Lt, o Europoje žemės ūkio paskirties žemės hektaras kainuoja vidutiniškai 200 - 300 tūkstančių Lt? O ką kalbėti apie ne žemės ūkio paskirties žemės kainą... ji žiūrint mūsų akimis - kosminė. Kol Lietuvoje atsiras normali, tai yra vidutinė Europos žemės rinkos kaina, nebeliks Lietuvos piliečiams nuosavybės teise priklausančios žemės, nes be jokios abejonės už pusvelčiui žemę išpirks kitataučiai. Komunistai mūsų valstybėje paliko skaudų paveldą - alkoholizmą, ypač skurdaus kaimo gyventojų tarpe, tai šie žmonės gavę už savo žemės lopinėlį 20 - 30 tūkstančių Lt - galvos, kad į jų namus atėjo šventė, o iš tikro... jie savo gyvenimą (ne žemę) kitataučiams parduos pusvelčiui ir papildys miesto valkatų gretas. Ir ne pagrindinė bėda yra žemės kainoje, lietuviai prieš parduodami savo tautos žemę, galėtų pasiklausti Palestinos žmonių, kiek kraujo "litrų" kainuoja jų žemės hektaras? Palestinai rodo savo žemės nuosavybės dokumentus SNN korespondentams, ant kurios be jokio jų sutikimo ar pardavimo sutarčių statomos gyvenvietės. Štai tau lietuvi ir žemės pardavimo demokratija. Pasaulio ekonomikos ekspertai šiandien sako, kad ne energetiniai ištekliai šiandien yra valstybių turtas, o žemė ant kurios galimą ką nors išauginti ir pamaitinti vis daugiau badaujantį pasaulį. Lietuvi, neišduok savo amžinos tėvynės, mūsų tėvų, brolių, seserų - Lietuvos, išsaugok tautai nuosavybės teise priklausančią žemę valstybės piliečių rankose.25. Ǒ
(2014-01-27 23:22:44)
(193.219.130.250) Parašė:

Baikit sąmokslo teorijas vystyti - defiams rūpi tik pelnas, t.y. straipsnių atvertimų skaičius. O juos atvertinėja smalsiukai ne tada, kai iš pavadinimo viskas aišku, o kai neaišku. Todėl straipsnių pavadinimais delfiai apipils purvu bet ką, net ir geriausią draugę. Tuo pačiu dar ir pėdas sumėtys.24. to 18 kuku
(2014-01-27 21:15:40)
(82.140.169.149) Parašė:

kaip matau jums su logika visai prastai. Sakote " DELFis - komunistų-kgbistų ruporas ".Tai kas Grybauskaite? Ar ne komuniste?.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai