2024 m. gegužės 23 d.

 

D. Grybauskaitė: „Sukūrus ES energijos vidaus rinką, bus panaikinta Lietuvos energetinė izoliacija“

1
Paskelbta: 2013-05-23 08:29 Autorius: Naujienų redaktorius
Prezidentė D. Grybauskaitė dalyvauja Europos Vadovų Tarybos susitikime. EPA-ELTA nuotr.
Prezidentė D. Grybauskaitė dalyvauja Europos Vadovų Tarybos susitikime. EPA-ELTA nuotr.

ES bendra išorės energetikos politika ypač svarbi, jeigu norime spartaus ES ekonomikos augimo, pareiškė Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje Briuselyje dalyvaujanti prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Sukūrus Europos Sąjungos energijos vidaus rinką bus panaikinta Lietuvos energetinė izoliacija. Tai užtikrins didesnį energijos tiekimo saugumą, atsiras daugiau energijos tiekimo alternatyvų. Tokiu būdu bus paskatintas energetikos sektoriaus konkurencingumas ir sumažintos kainos vartotojams", - sakė prezidentė, tačiau taip ir nepaaiškino, ką turi omenyje skambia fraze „energetinė izoliacija“.

ES siekia iki 2014 metų užbaigti energetikos vidaus rinkos kūrimą ir iki 2015 metų panaikinti ES šalių energetinę izoliaciją, teigiama pranešime. Esą todėl valstybės narės yra raginamos kuo skubiau užbaigti Trečiojo energetikos paketo įgyvendinimą. Bus skatinamos didesnės investicijos į energetikos infrastruktūrą, jungtis, naująsias technologijas.

Europos vadovai taip pat pabrėžė būtinybę didinti energijos vartojimo efektyvumą. Tai esą turėtų padėti sumažinti finansinę naštą gyventojams ir padidinti europinių įmonių konkurencingumą pasaulinėse rinkose.

Pranešime rašoma, kad siekiant iškeltų tikslų energetikoje, esą būtina geriau koordinuoti ES išorės energetikos politiką. Teigiama, kad aiškesnė ES šalių pozicija dialoge su trečiosiomis šalimis leis sukurti vienodas konkurencines sąlygas ES ir trečiųjų šalių energijos gamintojams, padidins konkurencingumą ir prisidės prie kainų mažėjimo.

Pasak Lietuvos vadovės, šiuo metu Europa savo energijos gamintojams ir vartotojams kelia „aukštus aplinkosauginius ir žalinimo reikalavimus, taiko aukščiausius branduolinės saugos standartus“.

Trečiosiose šalyse, ypač ES kaimynystėje, tokių reikalavimų esą nesilaikoma. Tai sukuria energijos išteklių ir gaminamų produktų kainų skirtumus, trukdo sąžiningai konkurencijai, teigiama pranešime.

„Žinių radijo“, „ekspertai.eu“ inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. NUOMONE
(2013-05-23 17:09:18)
(87.239.85.13) Parašė:

IDOMU AR IS SAVO PENSIJOS GALESIU SU ELEKTRA, PIRKTA IS ES RINKOS , ISSIVIRTI BENT KAVOS? TAI GAL IR ATLYGINIMAMS IR PENSIJOMS SUKURKITE BENDRA ES RINKA?Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras