Nepriklausomas portalas delfi.lt atskleidė, kad „turtingose Europos Sąjungos šalyse per pastarąjį dešimtmetį gyventojų daugėjo ir tai lėmė dar spartesnę tų šalių ekonomikos raidą“.
„Skurdžiau gyvenančiose valstybėse vyko priešingas procesas: darbingo amžiaus gyventojų mažėjo, deja, tarp tokių šalių pateko ir Lietuva“, - pranešama straipsnyje „Didžiausias Lietuvos skaudulys: turtingos šalys šito nesupras“.
Ekonomistai vieningai tvirtina, kad imigrantai, ypač, jei tinkamai pasirenkami, šalies ekonomikai duoda naudos.
Finansų analitikas, profesorius Rimantas Rudzkis dėsto, kad nors vienareikšmiškai vertinti imigracijos negalima, tačiau Lietuvai taip pat teks įsileisti daugiau užsieniečių, jei norima šalies ekonomikos augimo.
„Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis pasakė, kad beveik visų išsivysčiusių valstybių ekonominis modelis remiasi ir dideliais imigrantų srautais.
„Lietuva, žinia, yra viena sparčiausiai senėjančių Europos ir pasaulio valstybių. Iki kito dešimtmečio pabaigos darbingo amžiaus gyventojų Lietuvoje sumažės dar maždaug 400 tūkstančiais, o pensinio amžiaus gyventojų padaugės“, - nurodė N. Mačiulis.
Todėl, pasak specialisto, „tai reiškia, kad braškės visi valstybės finansai – poreikis teikti viešąsias paslaugas ir mokėti socialines išmokas išliks, o mokestinės pajamos augs lėčiau arba gali visai nebeaugti“.
Todėl imigrantams Lietuva turi tapti patrauklia valstybe, reikės stengtis kad į mūsų šalį atvyktų kuo daugiau ir kvalifikuotų darbuotojų.
Jau anksčiau buvo skelbta, kad didelis darbuotojų potencialas, kuris galėtų save išreikšti Lietuvoje, yra susikaupęs Ukrainoje.
Susiję:
„Swedbank“ vyr. ekonomistas N. Mačiulis: teigiantys, kad įvedus eurą „viskas pabrango“, laikosi labai ypatingos dietos