Ekonomikos ir verslo tyrimų centro (CEBR) analitikai mano, kad per ateinantį dešimtmetį šiuo metu Europoje pirmaujančią Vokietijos ekonomiką aplenks Didžioji Britanija. Prognozuojama, kad pirmauti pastaroji ims jau nuo 2030 metų. Apie tai praneša BBC.
Kiek anksčiau šį mėnesį Didžiosios Britanijos prekybos rūmai (BCC) pranešė, kad šalis pasieks savo ūkio plėtros lygį, kuris buvo iki krizės, 2014-aisiais. Taip pat analitikai nurodė, kad JAV, kaip pirmaujančią pasaulio ekonomiką, Kinija aplenks maždaug 2028 metais. Tiesa, kai kurie nepriklausomi ekspertai teigia, kad Kinija į priekį išsiverš gerokai anksčiau.
Didžiosios Britanijos ūkis taps antruoju iš visų išsivysčiusių ūkių, teigia CEBR. Vis dėlto kol kas pirmauja Indija ir Brazilija, todėl sparčios Londono ūkio plėtros gali tekti palaukti.
Anot CEBR, daugiausia prie šalies ekonomikos augimo prisidės gyventojų skaičiaus didėjimas, be to, Didžioji Britanija „taps vis mažiau priklausoma nuo kitų Europos valstybių“, o jos mokesčiai „yra gerokai mažesni nei kitose Europos šalyse“.
Aptardami Prancūzijos ūkio plėtros prognozes, ekspertai nurodo, kad pastarosios ekonomika yra ir liks viena silpniausių Vakarų ūkių, – ją Didžioji Britanija aplenks jau 2018 metais. Tokie pokyčiai vyks, nes Prancūzijoje taikomi didžiuliai mokesčiai, todėl ūkio plėtra šalyje gana sumenkusi. Taip pat šalis jautriai reaguoja į bendrąsias visos euro zonos finansų problemas.
Eltos inf.