Kovo 27 d.Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas kartu su Vilniaus tarptautiniu kino festivaliu "Kino pavasaris" trečiadienį Seime rengia apskritojo stalo diskusiją "Kino politika ir finansavimas", pranešė ELTA.
Diskusijoje planuojama aptarti aktualiausius audiovizualinės srities iššūkius ir galimybes besikeičiančioje finansinėje Europos aplinkoje: mokestinę ir teisinę bazę, filmų platinimo ir rodymo reguliavimą, skaitmenizaciją.
Diskusijoje kviečiame dalyvauti Lietuvos kino industrijos atstovus, prodiuserius, politikus, kino kūrėjus. Šiame renginyje taip pat dalyvaus Europos ir kitų šalių kino centrų atstovai, politikos formuotojai.
Diskusija "Kino politika ir finansavimas" yra dalis Tarptautinio Vilniaus kino festivalio "Kino pavasaris" tarptautinės kino industrijos konferencijos "Meeting point - Vilnius". Diskusijos pradžia - 14 val.
Šiuo metu kinui skiriami maždaug 7 milijonai litų per metus. Iš šių pinigų remiamas ne tik filmų kūrimas, bet ir jų sklaidą, platinimas, festivaliai. Daugelis pasakytų, kad tai lašas jūroje, o apie kino politika iš viso net neverta kalbėti, nes jos tiesiog nėra.
Tačiau kino kūrėjai turėtų suprasti, kad valstybėje yra begalė projektų, kurie negali laukti ir jiems taip pat reikalingi pinigai. Šimtus milijonų kainuojantys Valdovų rūmai, šimtą milijonų kainavę Nacionalinio stadiono griaučiai ant Šeškinės kalno ar 214 milijonų kainuojanti milžiniška funkcionierių šventė pavadinimu "Lietuvos pirmininkavimas Europos Sąjungos Tarybai", tai tik mažytė dalelė tų strateginių projektų, kuriuos mūsų valstybė jau įgyvendino ir ateityje toliau įgyvendins.
Todėl kiekvienam kino, kaip ir kitų meno sričių kūrėjai turėtų būti labai aišku, kad pinigų nėra ir dar ilgai nebus. Gaunate litą kitą ir džiaukitės, kad iš viso dar kažką gaunate. Tačiau diskutuoti tiek apie kino, tiek apie visą kultūros politiką, kasdienius iššūkius bei trūkstamus šiems reikalams pinigus galima kiek tik norima, kaip norima ir kada norima. Į sveikatą.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]