Ar pabėgėliai gali būti sėkmingai integruoti į Lietuvos visuomenę? Apie tai kovo 9 d. vyko diskusija, kurią organizavo Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto Akademinio mokslo pažinimo klubas.
Diskusijoje dalyvavo: Artūras Paulauskas, Zigmas Vaišvila, Arvydas Anušauskas, Ramūnas Karbauskis, Eugenijus Gentvilas, prof. dr. Algis Junevičius. Renginį vedė politologas Mindaugas Puidokas.
Praėjusių metų lapkričio 26 d. Lietuvos Respublikos Seimas skubos tvarka priėmė Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimo įstatymą, kuriuo sukurtas teisinis pagrindas nelegalių imigrantų perkėlimui į Lietuvą ir kurį prezidentė Dalia Grybauskaitė iš karto pasirašė.
Dėl šių antikonstitucinių įstatymo pataisų atšaukimo Seimo nariai Audrius Nakas ir Valerijus Simulikas pateikė įstatymo projektą, kuris turi būti svarstomas pavasarinėje Seimo sesijoje.
Taip pat dėl šio skubos tvarka priimto įstatymo vyksta pilietinė iniciatyva, kurios tikslas toks pat – atšaukti šias skandalingas įstatymo pataisas ir palikti galioti iki praėjusių metų lapkričio pabaigos puikiai veikusį Užsieniečių teisinės padėties įstatymą.
Ekspertai.eu primena tik kelias šio praėjusių metų lapkričio 26 d. Seime priimto ir jau kitą dieną prezidentės skubiai pasirašyto įstatymo nuostatų, kurios, pasak Lietuvos valdžios, tik suteikė daugiau saugumo Lietuvos gyventojams.
Seimas nusprendė, kad nelegalai gali sakyti netiesą ir įteisino visų nelegalų priėmimą, kurie tik pareikš tokį norą:
Seimas nutarė, kad didesnė laisvė be leidimo keliauti, kur nori, suteikiama net pabėgėlių priėmimo centrų pažeidėjams:
Seimas nutarė, kad Jungtinėms Tautoms pateikti informaciją apie nelegalus įsipareigojame tik gavę nelegalų sutikimą:
Seimas nusprendė, kad nelegalams atvykti į Lietuvą daugiau nebedraudžiama: nori nelegalas, neteisėtai atvyksta į Lietuvą, nori – neteisėtai išvyksta: