2024 m. spalio 8 d.

 

D. Jočienė: Partnerystės įstatymas kol kas dar nėra priimtas, tad ir vertinti tai, ar jis nepažeis mažumų teisių, kol kas neįmanoma

13
Paskelbta: 2021-07-05 14:01 Autorius: ekspertai.eu



Lietuvoje labai daug dėmesio sulaukė Partnerystės įstatymo projektas. Jis buvo svarstomas įvairiausiuose visuomenės sluoksniuose, sulaukta skirtingiausių nuomonių šiuo klausimu.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen yra informavus, kad šis įstatymas reikalingas šimtams tūkstančių Lietuvos gyventojų, jie jo laukia kaip žemė po sausros lietaus.

„Jis aktualus dideliam ratui žmonių. Amžiaus grupėje nuo 20 iki 49-erių metų yra beveik 600 tūkst. žmonių, kurie nebuvo susituokę per savo gyvenimą. Galbūt jie susituoks, tačiau galbūt partnerystė jiems galėtų tapti alternatyva“, – sakė parlamento vadovė.

Tačiau gegužės pabaigoje Seimas pateikimo procedūros metu nepritarė Partnerystės įstatymo pataisoms, kuriomis siekta įteisinti tiek vyro ir moters, tiek tos pačios lyties asmenų partnerystę. „Už“ tokias pataisas balsavo 63 tautos atstovai, „prieš“ – 58, 7 susilaikė. Pataisos buvo grąžintos jų autoriams tobulinti.

Įstatymo šalininkai teigė, kad toks teisės aktas reikalingas visiems, kurie nori įteisinti savo partnerystę, tačiau nenori tuoktis.

Įstatymo priešininkai teigė, kad įsigaliojus Partnerystės įstatymui, tos pačios lyties atstovai galės gyventi kartu ir būti oficialiais partneriais.

Įstatymo skeptikai teigė, kad toks įstatymas tėra tik siekis nuraminti vienalyčių santuokų trokštančius žmones, siūlant jiems ne visai pilnavertį gyvenimą kartu, t.y. neleidžiant jiems tapti vyru ir žmona, kas, galimai, žeistų mažumų teises.

Konstitucinio Teismo vadovė Danutė Jočienė.

Ekspertai.eu kreipėsi į Konstitucinio teismo pirmininkę Danutė Jočienė, prašydami atsakyti, „ar Partnerystės įstatymas nepažeis mažumų teisių?“.
 
„Partnerystės įstatymas kol kas dar nėra priimtas, tad ir vertinti tai, ar jis nepažeis mažumų teisių, kol kas neįmanoma. Be to, konkrečių šio įstatymo nuostatų turinys ateityje gali būti konstitucinės justicijos bylos nagrinėjimo dalyku, tad nei Konstitucinis Teismas, nei Konstitucinio Teismo pirmininkė šiuo klausimu negali pasakyti išankstinio vertinimo. Priminsiu, kad pagal Konstituciją, be kita ko, jos 29 straipsnį, kuriame įtvirtinta visų asmenų lygybė prieš įstatymą, teismą ir kitas valstybės institucijas ar pareigūnus, draudžiama varžyti žmogaus teises ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties, rasės, tautybės, kilmės, socialinės padėties ir kitais pagrindais. Be to, Konstitucinio Teismo jurisprudencijoje yra ne kartą konstatuota, kad Konstitucija yra antimažoritarinis aktas, ginantis kiekvieną individą, nepaisant tam tikru laikotarpiu vyraujančių daugumos visuomenės narių nuostatų“, - atsakė D. Jočienė.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
13. SS
(2021-07-07 07:44:45)
(78.63.162.242) Parašė:

Yra šiandien galiojanti sąvoka - SUGYVENTINIAI. Ir tam nereikia jokio įstatymo. Prisigalvoja dar kažkokių partnerysčių. Tegul gyvena kaip sugyventiniai.



12. Vilkas
(2021-07-06 22:47:12)
(188.69.215.14) Parašė:

Čimelyte akis pratrink šimtams tūkstančių reikalingas šis ystatymas.tada galiu pasakyti visa Lietuva išsigimėliai, ir ligonei. Šalis kuri ruošiasi išnykti. Geriau nesek pasakų, keno programa norit ygyvendinti. Nes normalem lietuviui tokios nesąmonės ne ateitų į galvą.



11. 10-am
(2021-07-06 13:30:00)
(188.69.199.109) Parašė:

Vat čia ir yra esmė. Jeigu tu būtumei giejus ir nenorėtum injekuotis, tai būtų visai kitas reikalas.



10. Tai kaip yra su konstitucija,
(2021-07-06 08:55:09)
(84.15.187.191) Parašė:

jei nenorinciu skiepytis teises pazeidinejamos valstybiniu lygiu? Vienu atveju galima,kitu ne??? Citata:"Konstitucinio Teismo jurisprudencijoje yra ne kartą konstatuota, kad Konstitucija yra antimažoritarinis aktas, ginantis kiekvieną individą, nepaisant tam tikru laikotarpiu vyraujančių daugumos visuomenės narių nuostatų“, - atsakė D. Jočienė"



9. Tada galim sakyti
(2021-07-06 08:51:19)
(84.15.187.191) Parašė:

kol nepaspaude branduolinio mygtuko,mes negalime sakyti,kad branduolinis karas,tai baisu!Nes neturime ka palyginti...



8. Tadas Blinda
(2021-07-06 04:35:53)
(107.77.173.57) Parašė:

Meile kaip seile nurijai ir nera! Normalioje egzistencijoje nediskutuotini dalykai! Norint gauti normalu sveika derliu piktzoles Usnis israuni ir taip visur gamtoje. Kokios problemos?!



7. Vardas 6-am Vytui
(2021-07-05 16:52:44)
(88.118.23.247) Parašė:

Santuoka gali būti tik vyro ir moters. Partnerystė nėra santuoka, todėl gali būti tarp bet kokių veiksnių (kol kas dviejų) asmenų. Šeima gali gyvuoti ir be santuokos, ir be partnerystės.



6. Vytas
(2021-07-05 16:31:39)
(62.80.225.75) Parašė:

Gal ekspertai.eu ar koks teisininkas paaiškins paradoksą, kurį aš matau šurmulyje dėl partnerystės įstatymo. Kad partnerystės įstatymas reikalingas pateikiamas bent toks argumentas: mums nereikalinga (nepatinka, netinka) ta biurokratinė procedūra, kuri vadinama santuoka. Mums reikia, kad būtų pripažįstama partnerystė - susiėjom be jokių įsipareigojimų ir viskas. Jokių formalumų. Gerai. Tarkime, priimtas partnerystės įstatymas. Bet juk ir tuo atveju visos formalios procedūros išliks, tik pasikeis pavadinimas- vietoj santuokos bus partnerystė. Kas pasikeitė: Ogi NIEKO. Vadinasi, visas tas šurmulys dėl partnerystės sukeltas tik tam, kad įteisinti VIENALYČIŲ asmenų partnerystę, vėliau jas pervadinant į santuoką ir pripažįstant kad tai irgi šeima!!! Viskas pagal šliaužiančios revoliucijos dėsnius. Grynas visuomenės išprievartavimo pavyzdys pagal Overtoną.



Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras