2010 09 20
Vilnius
Generalininam prokurorui Dariui Valiui
Šeši klausimai dėl pedofilijos ir žudymų bylos
Dėkojame už jūsų visus 2010 rugsėjo 17 d. laiškus ir dėkojame už jūsų padėką, kad mes aktyviai domimės prokuratūroje atliekamais ikiteisminiais tyrimais.
Atkreipiame dėmesį, kad atsižvelgdami į Baudžiamojo proceso kodekso 177 straipsnį, kuris nurodo, jog ikiteisminio tyrimo duomenys neskelbtini, ir į tai, kad šiame ikiteisminiame tyrime mes nesame proceso dalyviai, niekada jokių ikiteisminių tyrimų duomenų neprašome.
Taip pat informuojame, kad mes, kaip ir visi kiti Lietuvos piliečiai žinome, kad dėl D. Kedžio mirties priežasties nustatymo vis dar vyksta ikiteisminis tyrimas, dar nėra priimti ir galutiniai procesiniai prokuroro sprendimai.
Džiaugiamės, kad pranešėte, jog apie prokurorų priimtus sprendimus šioje byloje būtinai informuosite visuomenę.
Apgailestaujame, kad Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Viešųjų ryšių skyrius 2010 rugsėjo 17 d. atsiųstuose elektroniniuose laiškuose nepateikė jokių atsakymų į pateiktus klausimus.
Todėl esame priversti šiuos klausimus pakartoti.
KLAUSIMAI
Prokurorai Kęstutis Betingis ir Raimondas Petrauskas viešai yra pareiškę, kad dvi atskiras - V.Naruševičienės ir J.Furmanavičiaus nužudymo bei Drąsiaus Kedžio nužudymo (mirties) - bylas sujungs į vieną. Kiek žinoma, iki šiol šios dvi bylos nesujungtos į vieną.
1 KLAUSIMAS. Dėl kokių priežasčių šios dvi V.Naruševičienės ir J.Furmanavičiaus nužudymo bei Drąsiaus Kedžio nužudymo (mirties) bylos nesujungtos į vieną?
2. KLAUSIMAS. Kada planuojama šias dvi minėtas bylas sujungti į vieną?
Žiniasklaida skelbė, kad "Drąsiaus Kedžio mirties byloje yra Kopenhagos universiteto profesoriaus Hans Petter Hougem laiškas Lietuvos Teismo ekspertizės direktoriui Alvydui Pauliukevičiui, kur teigiama, kad peržiūrėjus du kompaktinius diskus, Danijos ekspertai įžvelgė skendimo požymių. Lietuvos Teismo medicinos ekspertizės išvadoje dėl D. Kedžio mirties aplinkybių šis Danijos eksperto raštas net nebuvo paminėtas".
3 KLAUSIMAS. Ar tikrai Drąsiaus Kedžio mirties byloje yra Kopenhagos universiteto profesoriaus Hans Petter Hougem laiškas Lietuvos Teismo ekspertizės direktoriui Alvydui Pauliukevičiui, kur teigiama, kad peržiūrėjus du kompaktinius diskus, Danijos ekspertai įžvelgė skendimo požymių?
4 KLAUSIMAS. Ar tikrai Lietuvos Teismo medicinos ekspertizės išvadoje dėl D. Kedžio mirties aplinkybių šis Danijos eksperto raštas net nebuvo paminėtas?
Balandžio 22 d. vykusioje spaudos konferencijoje l. e. Generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas informavo, kad šalia nužudyto D. Kedžio rasto pistoleto "IŽ 79-8 Baikal" aptikti DNR pėdsakai yra D. Kedžio.
Vėliau paaiškėjo, kad jokių biologinių D. Kedžio pėdsakų ant pistoleto “IŽ 79-8 Baikal” nėra.
Ikiteisminį tyrimą D. Kedžio mirties priežasčiai nustatyti atliekantis Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Aidas Mažeika rugpjūčio 31 d. "Respublikai" teigė manąs, kad dėl šios klaidos kaltas "sugedusio telefono" principas.
"Tądien, kai įvyko ši spaudos konferencija, prokuratūra buvo gavusi tik žodines ekspertų išvadas, o raštiškos išvados prokuratūrą pasiekė diena vėliau, - sakė A. Mažeika. - Specialistai žodinę išvadą perdavė prokurorui, prokuroras - padalinio vadovui, šis - tuo metu laikinai pareigas ėjusiam Generaliniam prokurorui. Kažkurioje šių grandžių įvyko nesusikalbėjimas”.
Išties, gyvenime taip kartais atsitinka, kad sugenda telefonai, kita buitinė technika ar žmonės tiesiog nesusišneka, ko pasekoje į viešumą pasklinda netiksli informacija. Tikrai tokių nutikimų būna ir to niekas negalėtų paneigti.
Šia proga užduodame du klausimus.
5 KLAUSIMAS. Ar pavyko per daugiau negu keturių mėnesių intensyvaus ikiteisminio tyrimo laikotarpį nustatyti, kas per išsiblaškėlis ir kada netyčia pametė ginklą "IŽ 79-8 Baikal" šalia Kauno marių?
6 KLAUSIMAS. Dėl kokių priežasčių l. e. Generalinio prokuroro R. Petrausko balandžio 22 d. netyčia paskleista dezinformacija, kad šalia nužudyto D. Kedžio rasto pistoleto "IŽ 79-8 Baikal" aptikti DNR pėdsakai yra D. Kedžio, nebuvo paneigta iš karto sekančią balandžio 23 dieną, arba vėliausiai balandžio 26 d. (mat 24 d. ir 25 d. buvo išeiginės), o paneigta tik po daugiau kaip keturių mėnesių?
"ekspertai.eu"
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]