Trečiadienį Seime įvyko Valstybinės 2013–2022 metų švietimo strategijos projekto klausymai.
Pasak švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio, reguliarus dialogas su įvairiomis interesų grupėmis vyks ir toliau, o dėl konkrečių strategijos įgyvendinimo priemonių bus tariamasi su visuomene.
„Konsultuodamiesi su pedagogais, mokslininkais, politikais, verslininkais, mokinių ir studentų atstovais bei kitomis interesų grupėmis, parengėme švietimo strategiją dešimtmečiui į priekį. Svarbiausias siekis – užtikrinti asmens ir valstybės intereso dermę švietime: kad švietimas suteiktų kokybišką, kiekvieno poreikius atitinkantį išsilavinimą ir kartu būtų garantuojamas šalies ūkiui reikalingų specialistų rengimas“, – sako D. Pavalkis.
Kaip skelbiama pranešime, naujojoje švietimo strategijoje keliami keturi esminiai tikslai. Pirmiausia esą ketinama siekti, kad pedagogų bendruomenes sudarytų tik profesionalūs mokytojai ir dėstytojai. Norima į švietimą pritraukti gabiausius absolventus, taip pat motyvuoti, kad pedagoginio darbo dirbti ateitų daugiau vyrų.
Iki 2022-ųjų taip pat norima pasiekti, kad įvairius neformaliojo švietimo užsiėmimus lankytų visi mokiniai. Numatyta ypač daug dėmesio skirti kaimo vaikams, gabiesiems ir socialinės rizikos, specialiųjų poreikių asmenims, neformaliojo ugdymo plėtrai, teigiama pranešime.
Strategijoje numatyta įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą idėją, o švietimą aktyviau sieti su darbu, ypač per praktikas, stažuotes ir profesinį mokymą.
Galiausiai Švietimo ir mokslo ministerija pageidautų, kad švietimo įstaigose įsitvirtintų analize ir įsivertinimu grįsta kokybės kultūra.
Eltos, „ekspertai.eu“ inf.