2024 m. gegužės 23 d.

 

D. Pavalkis: lietuvių kalbos egzaminas pasiteisino

2
Paskelbta: 2013-07-03 14:08 Autorius: Naujienų redaktorius
Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis teigė, kad pirmą kartą surengtas bendras lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminas pasiteisino. Ministras atskleidė, kad egzaminą išlaikė 90 proc. abiturientų, kurie mokėsi mokyklose lietuvių mokomąja kalba, ir 89 proc. mokinių, besimokiusių tautinių mažumų kalbomis.

„Yra tik vieno procento skirtumas, kuris yra statistiškai nereikšmingas. (...) Galima sakyti, pirmą kartą vykdytas valstybinis lietuvių kalbos egzaminas pasiteisino ir nieko ypatingai nediskriminavo", - trečiadienį sakė D. Pavalkis.

Ministras teigė, kad skirtumas tarp gautų aukščiausių - šimto procentų - įvertinimų lietuviškose ir tautinių mažumų mokyklose taip pat nėra didelis.

„Šimto balų įvertinimą gavo 1,7 proc. kandidatų, iš jų lietuvių kalba besimokiusių buvo 1,62 proc., o ne lietuviškas mokyklas lankiusių - 0,42 proc. Skirtumas yra, tačiau taip pat nėra didelis", - sakė jis.

D. Pavalkis sakė, kad šie rezultatai ir užduotys bus atiduoti švietimo specialistams, po jų išvadų bus sprendžiama, koks bus kitų metų lietuvių kalbos egzaminas.

„Po jų teismo bandysime politiškai prieiti prie sprendimo, ką daryti kitais metais", - teigė ministras.

Anot D. Pavalkio, iki 2019 m. bus visiškai suvienodintas lietuvių kalbos egzaminas tiek lietuvių, tiek tautinių mažumų kalbomis besimokantiems abiturientams.

„Tai yra dar buvusios Vyriausybės - Gintaro Steponavičiaus ir Valentino Stundžio - numatytas pereinamasis laikotarpis. Manau, kad šis terminas yra absoliučiai paskutinis", - sakė ministras.

Vertindamas tai, kad rusų mokyklose dirbantys mokytojai pageidauja grįžti prie senosios sistemos, D. Pavalkis teigė, kad to tikrai nebus.

„Nemanyčiau, kad yra kelias atgal. (...) Niekas nenukrypsta nuo teiginio, kad visi Lietuvoje turi laikyti vienodą valstybinės kalbos egzaminą. Klausimas, kiek jis palengvintas, kaip greitai, kaip ilgai, bet iš principo mūsų strateginis tikslas nesikeitė, nesikeičia ir, aš tikiu, nesikeis", - įsitikinęs ministras.

Iš viso valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą išlaikė 90,11 proc. visų laikiusių.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
2. Anupras
(2013-07-04 12:13:09)
(79.132.160.66) Parašė:

Ministras nesugeba įžvelgti svarbiausio - jokių išimčių visiems Lietuvos piliečiams. Savo kvail...dangsto kažkokiais procentais, sprendimu kitais metais, nukėlimą į 2019-uosius ir panašiai. Nors barzdą nusiskustų.1. Benas
(2013-07-03 15:22:10)
(78.62.185.144) Parašė:

Ministras nevykdantis KT sprendimo turi buti atleistas is darbo, arba paleista KT kaip nereikalingas nes kiekvienas politrukas yra virsesnis.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras