Siekiant dar labiau atgrasyti Rusiją, sausio 9 d., Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose atidarytas naujai pastatytas angaras sraigtasparniams.
Naujasis angaras bus naudojamas sraigtasparnių laikymui, čia pat bus teikiamos orlaivių priežiūros ir techninio aptarnavimo paslaugos, administraciniame pastate įrengtos darbo vietos.
„Į Lietuvą atvyksta vis daugiau sąjungininkų, stiprinama NATO oro policijos misija Baltijos šalyse, turime siekį kartu su sąjungininkais įgyvendinti rotacinį oro gynybos modelį. Todėl karinės infrastruktūros vystymas Aviacijos bazėje yra itin aktualus stiprinant mūsų šalies saugumą ir atgrasymą. Čia vystoma karinė infrastruktūra yra vienas svarbiausių ilgalaikių prioritetų ne tik Lietuvos kariuomenei, bet ir NATO“, - atidarydamas naują statinį pasakė Krašto apsaugos ministras, labiau žinomas kaip anušauskinių KGB sąrašų skelbėjas, Arvydas Anušauskas.
Apie išskirtinį įvykį pakalbėjo ir Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Antanas Matutis.
„Tinkamai išvystyta karinių oro pajėgų aviacijos bazė yra kritiškai svarbi Lietuvai. Ši infrastruktūra būtina siekiant išlaikyti Lietuvos karinio transportavimo oru gebėjimus“, - tarė A. Matutis.
Iki 2028 m. infrastruktūros vystymui Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje planuojama skirti per 166 mln. eurų, iš kurių apie 50 mln. eurų skirs NATO. Vien 2023–2024 m. investicijos į Aviacijos bazės infrastruktūrą sudarys apie 66 mln. eurų, iš kurių apie 60 proc. bus skirta iš NATO saugumo investicijų programos.
Atidarytas angaras skirtas sraigtasparniams UH-60M „Black Hawk“ laikyti ir prižiūrėti, kurių pirmieji du Lietuvą turėtų pasiekti 2025 metais, o dar du – 2026 metais.
Lietuva iš JAV Vyriausybės keturis sraigtasparnius UH-60 „Black Hawk“ įsigijo pagal 2020 metais Krašto apsaugos ministerijos ir JAV Gynybos departamento pasirašytą sutartį.
Angaro statybos darbai kainavo apie 3,6 mln. eur., statybos rangovas – UAB „Tilta“.
Taip pat pradėti ilgalaikiai infrastruktūros plėtros darbai Aviacijos bazėje.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]