Nepartinio demokratinio judėjimo (NDJ) pirmininkas Povilas Gylys pranešė, jog kartu su kitais, jokiai partijai nepriklausiančiais, bendraminčiais dalyvaus rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose. Kaip teigė į politiką grįžtantis buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras, į parlamentą jis norėtų būti išrinktas kartu su neseniai užregistruotos „Drąsos kelio“ partijos atstovais.
„Tai – sunkus apsisprendimas, ypač akademiniams žmonėms, nes būti pilietinės visuomenės dalimi, kelti klausimus, diskusijas yra viena, o visai kas kita yra tiesiogiai dalyvauti valstybės valdyme“, – apie pasiryžimą sugrįžti į politiką trečiadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo P. Gylys.
„Šiandien situacija valstybėje yra korupcinė plačiąja to žodžio prasme, politinė sistema yra papuvusi. Korupcija reiškia ne tik kyšių ėmimą, bet apskritai – jei politinė sistema neveikia, neatlieka savo funkcijų, tai mūsų – piliečių – gerovė iš karto dėl to nukenčia. Aš, kaip privatus asmuo, šiandien gyvenu kaip niekad gerai, bet kaip pilietis - labai prastai, kadangi tai, kas vyksta valstybėje, tai yra ta betvarkė, amoralumas, neteisėtumas, manęs netenkina“, – priežastis, paskatinusias veržtis į parlamentą, apibūdino NDJ vadovas.
P. Gylys pabrėžė tikįs, jog kartu su juo „Drąsos kelio“ partijos kandidatų sąraše atsidursiantys buvęs Specialių tyrimų tarnybos (STT) Korupcijos prevencijos valdybos viršininkas Kęstutis Zaborskas, Vilniaus universiteto profesorius Vytautas Daujotis bei kiti žymūs visuomenės veikėjai nebus vadinami „marginalais“.
„Mes nesame ekstremistai, nesame kraštutiniai elementai, o blaiviai mąstantys žmonės. Valdžia marginalizavosi”, – rėžė NDJ pirmininkas.
„Turime visus instrumentus, todėl reikia tik politinės valios”, – sakė K. Zaborskas, užsiminęs apie būtinybę užkirsti kelią korupcijos plitimui aukščiausiuose valdžios sluoksniuose.
Trykšta pasitikėjimu
Su „Drąsos kelio“ partija į Seimą mėginsiantis patekti P. Gylys aiškino tikintis, kad minėta politinė jėga, papildyta visuomeninių, nevyriausybinių organizacijų lyderiais, galės sėkmingai konkuruoti su jau seniai veikiančiomis partijomis.
„Manau, kad mes būsime grėsmingi konkurentai toms sisteminėms partijoms. Aš manau, kad jos jau dabar išsigandusios. Signalai, kuriuos gaunu, tai rodo“, – kalbėjo P. Gylys.
Apie tai, kad „Drąsos kelias“ kartu su „Lietuvos sąrašu“ ir visuomenininkais bus grėsmingi konkurentai tradicinėms Lietuvos politinėms partijoms, užsiminė ir į minėtų politinių jėgų pusę stojęs bei valdančiąją Konservatorių partiją palikęs parlamentaras Saulius Stoma.
Jam taip pat pritarė vis dar konservatorių gretose esantis, tačiau šių pažiūras kritikuojantis Seimo narys Naglis Puteikis.
Parlamentaras trečiadienį į Seimą susirinkusiems asmenims priminė, kad spaudos konferencija nėra transliuojama tiesiogiai internetu.
„Sprendimus cenzūruoti tokius renginius priima Seimo valdyba, kurioje yra ir pozicija, ir opozicija. […] Opozicija, panašu, yra dar labiau išsigandusi, nes bijo, kad jūs galite juos išstumti iš lyderių pozicijų ateinančiuose parlamento rinkimuose”, – dėstė N. Puteikis.
Keliai išsiskyrė?
Alfa.lt primena, kad buvęs Pilietinės visuomenės instituto direktorius Darius Kuolys minėjo, jog Seimo rinkimuose nedalyvaus, tačiau kiek vėliau įkūrė „Lietuvos sąrašo“ partiją.
Pasak buvusio ilgamečio dienraščio „Lietuvos žinios“ redaktoriaus Valdo Vasiliausko, būtent šis D. Kuolio žingsnis pastūmėjo atskiras nevyriausybines, nepartines organizacijas jungtis ir burti „Drąsos kelio“ partijos kandidatų sąrašą.
„Drąsos kelio” sąrašas formuojamas tokiu principu, kokį mes ir deklaravome, tai yra apie 15 procentų partijos sudarys jo nariai, o visi kiti atstovaus visuomenei, nepartiniams judėjimams“, – aiškino V. Vasiliauskas.
Tiesa, „Lietuvos sąrašą“ įkūręs D. Kuolys teigė, jog ši politinė jėga idėjos bendradarbiauti su „Drąsos kelio“ partija neatsisako.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]