2025 m. sausio 8 d.

 

Duncano Higginso paroda "Unloud"

Paskelbta: 2012-07-30 13:40 Autorius: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus
Parodos fragmentas.
Parodos fragmentas.

Liepos 31 dieną, antradienį, 17 valandą Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus M. Žilinsko dailės galerijoje Kaune (Nepriklausomybės a. 12) įvyks Duncano Higginso (Jungtinė Karalystė) parodos „Unloud“ atidarymas.

„Unloud“ – tai įvairių meno sričių mozaika, susidedanti iš tarpusavyje susijusių tapybos, piešinių, tekstų, skaitmeninių vaizdų, garso ir video darbų. D. Higginsas šį projektą vysto jau nuo 2005 metų. 

Pristatydamas savo parodą jis sako, kad „Unloud“ - tai „dalis faktų, dalis fantazijų, dalis vaiduoklių pasakojimo, dalis meilės istorijos, beveik nutapytas filmas, vaizduotė, tam tikras reportažas, o galbūt tiesa, kurios niekada ir nebuvo“.

Parodą sudaro daugiau nei 1600 paveikslų, kurie jungiasi į visumą ir sukuria išbaigtą idėją. Darbai yra 10x7,5 cm. dydžio ir sukurti nuo 2005 iki 2011 metų.

Kiekvienas „Unloud“ paveikslas yra atsakas į tiesioginį autoriaus susidūrimą su kuo nors - vieta, asmeniu, daiktu, idėja, emocija ar klausimu, ką menininkas patyrė Solovkų salyne Šiaurės Rusijoje.

D. Higginsas Šiaurės Rusiją apibūdina kaip apgaubtą reto giedro ramumo ir grožio, pro kurį prasiskverbia irstantis blogis. „Kai 2004-ųjų gruodį išlipau iš lėktuvo Šiaurės Rusijos Solovkų* salose, mano sąmonėje įvyko staigių ir ryškų poslinkių, suvokiant savo kultūros vietą pasaulyje. Solovkai man yra ribų, sienos, ypatingo klimato, gamtos, tikėjimo, žiaurumo, grožio ir fantazijų kraštutinumų vieta. Ši patirtis ir apibrėžia „Unloud“ kontekstą. Visų pirma mane jaudina tyrinėjamos istorijos ir per tapybą aš bandau išreikšti asmeniškumo bei istorijos sąlytį. Iš naujo sujungdamas vaizdus, pasitelkiu meną į istoriškai aktyvų pokalbį apie mūsų smurto istoriją. Būtina prisiminti, pažinti istoriją, nes mes joje dabar gyvename,“ – teigia parodos autorius.

D. Higginsas yra vaizduojamojo meno kūrėjas, gyvena Sheffielde, Jungtinėje Karalystėje, dėsto Norvegijoje Bergeno Meno ir dizaino akademijoje bei Nottinghamo Trento universitete Jungtinėje Karalystėje.

*Solovkų salynas, tik 165 kilometrų nutolęs nuo poliarinio rato, išsiskiria savo vaizdingu grožiu. XV a. čia įkurtas vienuolynas yra vienas garsiausių ir švenčiausių Rusijoje bei tapęs pagrindine piligrimystės vieta. Tačiau tai - ir tremties vieta, kur XX a. buvo įrengtas vienas pirmųjų ir didžiausias Sovietų Gulago kalėjimas.

Paroda veiks nuo liepos 31 iki rugsėjo 2 dienos. Jos rėmėjas yra Nottingham Trent universitetas.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras