G. Nausėda. Nuotr. prezidentas.lt |
Gerovės valstybės kūrėjas Gitanas Nausėda kreipdamasis į Vokietijos bankų asociacijos (BdB) metinio renginio dalyvius pakvietė ryžtingai prisidėti prie pastangų sustabdyti Rusijos agresyvų karą prieš Ukrainą. Apie tai skelbiama Prezidentūros pranešime visuomenei „Prezidento žinia Vokietijos finansų sektoriui: turime susitelkti ir duoti tvirtą atkirtį Rusijai“.
„Priemonės, skirtos sustabdyti Rusijos agresijai ir užtikrinti, kad režimas atsakytų, taip pat ir finansiškai, už savo nusikalstamus veiksmus, – tai humanitarinė būtinybė, o ne kažkas, ką mes galime laisvai pasirinkti“, - pasakė šalies vadovas įrašytoje pagrindinėje renginio kalboje.
Valstybės lyderis paragino toliau plėsti tarptautines sankcijas Rusijai, atsisakant naftos ir dujų importo, uždarant jūrų uostus Rusijos laivams, ribojant visų likusių Rusijos ir Baltarusijos bankų finansines operacijas, izoliuojant Rusiją nuo bet kokios tarptautinės veiklos. Siekiant didinti pačios ES atsparumą, būtina aktyviau siekti energetinės nepriklausomybės, taip pat ir spartinant žaliąją transformaciją, skatinti inovacijų ir naujųjų technologijų diegimą, taip pat tęsti diskusijas apie apsaugos nuo ekonominės prievartos instrumentą, kuris leistų apsisaugoti nuo nedraugiškų trečiųjų šalių veiksmų.
Pasak G. Nausėdos, šiomis dienomis priimami sprendimai turės ilgalaikį poveikį Europos politinei ir ekonominei ateičiai. Todėl jie turi tinkamai atspindėti ES bendruomenės įsipareigojimą bendroms europietiškoms vertybėms.
„Ukrainiečiai kovoja ne tik už save pačius. Šią akimirką jie krauju moka už tai, kad Europa liktų laisva, stabili ir taiki. Išties būtent jie yra tikri europiečiai!“ - atskleidė valstybės vadovas, paraginęs visomis išgalėmis remti Ukrainą ir kuo greičiau suteikti jai ES šalies kandidatės statusą, taip siunčiant visiems ukrainiečiams aiškią ir nedviprasmišką žinią.
Kalbėdamas apie dvišalius santykius, šalies vadovas pabrėžė, kad Vokietija yra patikima politinė ir ekonominė Lietuvos partnerė.
Ekspertai.eu šaltiniai informuoja, kad kovojant su Rusijos agresija, Vokietijoje deficitu parduotuvėse jau tapo svarbios prekės – tualetinis popierius, miltai ir t.t.