Balandžio 17 d. Perudžijoje vykusiame Tarptautiniame žurnalistų suvažiavime per „Skype“ programą kalbėjęs Edwardas Snowdenas sulaukė ovacijų ir pareiškė, kad svarbiausias šiuolaikiniame visuotinio sekimo pasaulyje dalykas – žurnalistika. Pasak E. Snowdeno, visuotinis sekimas niekada nenugalės terorizmo.
Į prestižinį pasaulio žurnalistų suvažiavimą, vykstantį nuo 2006 m., E. Snowdenas buvo pakviestas svarbiausiojo svečio teisėmis. Suvažiavime dalyvavo per 1500 žurnalistų iš įvairių pasaulio šalių.
„Net tobuliausia stebėjimo sistema niekada nesugebės padėti mums jaustis visiškai saugiais nuo terorizmo“, – sakė E. Snowdenas.
Jis pabrėžė, kad visuotinis sekimas yra dažnai vykdomas žvalgybos agentūrų, kad jos šnipinėtų savo piliečius, nesvarbu, ar jie yra padarę kokį nors nusikaltimą, ar ne.
2013 m. buvusio NSA (Nacionalinė saugumo agentūra), KŽV (DIA, Karinės žvalgybos agentūra) ir CŽV (CIA, Centrinė žvalgybos valdyba) darbuotojo, šiose sekimo struktūrose praleidusio apie 10 metų E. Snowdeno atskleista visuotinio sekimo sistema, naudojama JAV ir jų sąjungininkių, atskleidė žmonėms, kad sekami ne tik politikai, verslininkai, bet ir milijonai paprastų piliečių, o ne tik teroristai ir nusikaltėliai, kaip anksčiau teigta. Po E. Snowdeno pasisakymų kilo nemaža įtampa tarp JAV ir jos sąjungininkių.
E. Snowdenas visuotinio sekimo pradžia laiko 1978-aisiais pasikeitusią JAV žvalgybos politiką.
„Jie gali žinoti, kas vyksta Jūsų elektroniniame pašte, lovoje, visur privačioje erdvėje. Ar mes turėtume leisti tai daryti? Kur yra ribos? Sustabdyti juos galime tik mes, paprasti piliečiai“, – teigė E. Snowdenas.