Gegužės 12–13 dienomis Laksenburge (Austrija) vyko tarptautinis seminaras „Energetikos ateitis Eurazijoje ir globaliame kontekste“. Eurazijos Ekonominės Sąjungos (EES) Kolegijos narys (ministras) infrastruktūriniams ir energetikos reikalams Tairas Mansurovas kalbėjo apie EES integracinius energetikos politikos orientyrus ir apie esminius energijos resursų formavimo principus.
Šį renginį organizavo Tarptautinis taikomųjų sistemų analizės institutas (The International Institute for Applied Systems Analysis, IIASA).
Renginyje dalyvavo ES, EES ekonominės komisijos, Europos Komisijos Energetinės chartijos sekretoriato, EES vystymo banko, Austrijos nacionalinio banko atstovai. Renginyje taip pat dalyvavo mokslinių organizacijų atstovai iš Austrijos, Jungtinės Karalystės, Vengrijos, Kinijos, Rusijos, Ukrainos, Prancūzijos, Šveicarijos ir Suomijos.
Seminare buvo svarstomi energetikos rinkos EES erdvėje vystymo klausimai, integracinių iniciatyvų šioje srityje perspektyvos. EES Komisijos ir Europos komisijos atstovai svarstė bendrų veiksmų formatą dalinantis patirtimi ir informacija formuojant bendrą energetinę rinką EES rėmuose. Taip pat vyko diskusija apie tai kokį poveikį turės bendros energetinės rinkos formavimas EES bendram šakos vystymuisi visame kontinente.
Bendra elektros ir energetikos rinka pradės veikti nuo 2019 m. liepos 1d. Bendros dujų, naftos ir naftos produktų rinkos – nuo 2025 m. sausio 1 d. Pirmi žingsniai įgyvendinant šiuos ambicingus planus jau žengti. Šių metų gegužės 8d. patvirtinta bedra EES energetikos rinkos formavimo koncepcija. Iki liepos 1 d. bus patvirtintas susitarimas dėl dujų, naftos ir naftos produktų prognozinių balansų formavimo metodologijos EES ribose. Iki šių metų pabaigos planuojama patvirtinti bendrą dujų, naftos ir naftos produktų rinkos koncepciją.
„Atsirandant bendroms EES energetinėms rinkoms, jų potencialas ir patirtis bus reikalingas tarptautinei bendruomenei, ypatingai ateityje kuriant Europos Energetinę Sąjungą, – teigė T. Mansurovas. – EES siekia plėsti ekonominę ir prekybinę partnerystę su ES. Mes pasiruošę bendradarbiauti su ES energetinėje sferoje, o taip pat ir su kitais pasaulio integraciniais junginiais abipusiai naudingomis ir lygiateisiškomis sąlygomis.“
Šaltinis: eurasiancommission.org
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]