Egiptui klimpstant į vis didesnę suirutę, situacija naudojasi plėšikai. Praėjusią savaitę jie apvogė ir padegė Malavio nacionalinį muziejų Minjos mieste, esančiame apie 300 km į pietus nuo Kairo. Vandalai išsinešė apie 1040 objektų, tarp jų – 3500 metų senumo kalkakmenio skulptūrą, brangakmenių, auksinių ir bronzinių monetų, dievo Toto skulptūrų ir dar daug visko, pranešė RT ir „Ahram Online“.
Kaip teigia naujienų agentūra AP, plėšikai į muziejų pateko nužudę bilietų pardavėją. Vietiniai paaugliai degino mumijas ir kitas meno vertybes, kurių nepajėgė panešti. Nei policijos pareigūnų, nei kariškių tuo metu netoliese nebuvo.
Archeologė Monica Hanna ir vienas saugumo pareigūnas, į kuriuos šaudė snaiperis, išgelbėjo apie 40 artifaktų, tarp jų – penkis sarkofagus, dvi mumijas ir dar keliasdešimt gatvėje paliktų daiktų.
„Pasakiau jiems, kad tai – Egipto žmonių nuosavybė, tačiau jiems rūpėjo tik tai, kad nebuvau su galvos apdangalu“, – pasakojo M. Hanna.
Dvi statulos į muziejų buvo grąžintos rugpjūčio 19-ąją.
UNESCO vadovė Irina Bokova pasmerkė pastaruoju metu dažnėjančias atakas prieš Egipto muziejus.
„Išskirtinis Egipto kultūros paveldas reikalingas ateities kartoms“, – pabrėžė I. Bokova.
2011 m. 18 dienų vykusios revoliucijos metu buvo apiplėšta daugybė muziejų visoje šalyje. Tuomet iš Kairo muziejaus pavogta per 50 objektų. Laimė, pusę jų pavyko atgauti.
2011 m. gruodį, Musulmonų brolijai jau esant valdžioje, Kairo Mokslo institute buvo sunaikinta apie 200 000 retų knygų.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]